19. Finał WOŚP

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 112 osób
52 209 zł (52,2%)

19finał

Warszawa, mazowieckie

Rozpoczęcie: 15 Grudnia 2010
Zakończenie: 31 Stycznia 2011

Ze świecą można szukać Polaka, który nie słyszałby o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Największa akcja charytatywna w Polsce już po raz dziewiętnasty zagrała dla chorych dzieci. W tym roku ponownie dołączyliśmy do tej charytatywnej rewolucji. I udało się nam dokonać prawdziwego przewrotu – Pomagacze zebrali ponad 50 tyś. zł, to jest 15 razy więcej niż w ubiegłym roku! A wszystko to na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego na oddziały urologii i nefrologii dziecięcej.

Tradycyjnie, Wielka Orkiestra zagrała w drugą niedzielę Nowego Roku, która w tym roku wypadła 9 stycznia. Na ulice wyszły tłumy wolontariuszy, cała Polska wtórowała rytmom Wielkiej Orkiestry, dorzucając coś od siebie do kolorowych puszek. Hasłem przewodnim tegorocznego finału było “Nakręć się na pomaganie”, wzięliśmy je sobie naprawdę do serca i nakręciliśmy na pomaganie wiele serwisów internetowych. W końcu można zostać wolontariuszem bez wychodzenia z domu, na przekór wszelkim okolicznościom, które tego dnia stanęły na drodze w udekorowaniu piersi czerwonym serduszkiem WOŚP.

Bohaterowie sieci

Nie trzeba było nikogo specjalnie przekonywać, by założył zbiórkę internetową na rzecz WOŚP. Pierwszą zbiórkę założył JoeMonster.org. Celował w 2 tyś.zł, jednak użytkownicy serwisu uznali to za kiepski żart i lekką ręką zebrali 6 989zł. Motywujący aspekt Demotywatorów zaowocował zbiórką, dzięki której kolejne tysiące trafiły do puszki WOŚP. Do charytatywnej rewolucji dołączyła też społeczność GoldenLine.pl -  i kolejne zwycięstwo! – ponad 3 tyś. zł. Wykopowicze postanowili zakopać wszystkie zbiórki, jednak klienci mBanku postawili poprzeczkę tak wysoko, że nikomu nie udało się ich dogonić – do wielkoorkiestrowej puszki wrzucili 28 189 zł.

Wspólna idea pomagania połączyła zarówno duże, jak i małe serwisy – zbierali rodzice, kibice, finansiści, studenci, nastolatki, single szukające drugiej połówki i wielu innych. Nie można odmówić zaszczytów żadnemu z nich – zobaczcie sami, jak wielkie było ich zaangażowanie ->wszystkie zbiórki.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Chociaż kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dopiero za rok, gdy najdzie kogoś nieodparta chęć pomagania, o dowolnej porze dnia i roku może dorzucić swój grosz na działalność Orkiestry.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 112 osób
52 209 zł (52,2%)