Dzieci ze Strefy Gazy cierpią z powodu wojny - podaruj im iskierkę nadziei

Polska Akcja Humanitarna
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna
Rozpoczęcie: 19 Września 2014
Zakończenie: 31 Października 2014

Opis zbiórki

Od 26 sierpnia trwa zawieszenie broni pomiędzy Hamasem a Izraelem. NIedawno zakończony konflikt był najdłuższy i najbardziej krwawy z dotychczasowych konfliktów zbrojnych pomiędzy tymi stronami. Jak zawsze, tak i tym razem – najbardziej cierpią kobiety i dzieci.

Liczbę ofiar szacuje się na 2 tysiące 131 zabitych Palestyńczyków z czego 1473 osób to cywile (w tym 257 kobiet). Śmierć poniosło co najmniej 501 palestyńskich dzieci mieszkających w Strefie Gazy. Zniszczono domy, szkoły, szpitale, wodociągi – w wyniku zniszczeń około 108 tysięcy dorosłych i dzieci bezpowrotnie straciło swoje domy… Trwa zawieszenie broni, media i społeczność międzynarodowa straciły zainteresowanie tym tematem, a dzieci i całe rodziny nadal potrzebują pomocy. To wszystko liczby, wielkie liczby, na które tak często nie zwracamy już uwagi, a za którymi stoją bezbronne ofiary. Dzieci, które nie rozumieją dlaczego nagle straciły swój dom, dlatego mama lub tata nie wraca, dlaczego wszyscy płaczą i krzyczą, dlaczego nie ma co jeść… Tysiące pytań w obliczu których, my, dorośli często także nie wiemy co odpowiedzieć.

Polska Akcja Humanitarna

Jednym z najważniejszych i najpilniejszych problemów jest dostęp do czystej wodny pitnej – bez dostępu do stalego dostepu do bieżącej wody zostało 450 tysięcy osób! Rodziny starają sobie radzić z tym problemem kupując wodę w butelkach, ale ceny w czasie kryzysu tak wzrosły, że coraz więcej osób nie stać na zakup nawet tak podstawowej rzeczy do przeżycia. W Strefie Gazy woda obecnie jest na wagę złota. Dlatego Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła projekt dostarczania wody pitnej mieszkańcom ubogich przedmieść miasta Gaza, w którym wodociągi uległy zniszczeniu w wyniku bombardowań i nalotów.

Kupiliśmy 50 zbiorników na wodę, każdy z nich mieści 1000 litrów wody. Teraz potrzebujemy środków finansowych, by w tym pierwszym okresie kiedy wszystko jest zniszczone, móc dowozić wodę przez najbliższe cztery tygodnie.

Pomóż dzieciom w Strefie Gazy:

10.680 zł – tyle kosztuje woda do wszystkich 50 zbiorników na cztery tygodnie,

2.670 zł – takiej kwoty potrzebujemy, by napełnić wszystkie 50 zbiorników zapasem wody na tydzień,

53,40 zł – tyle kosztuje woda na tydzień dla jednego budynku wielorodzinnego (w którym schroniło się kilka rodzin),

7,62 zł - tyle potrzeba, by zapewnić wodę do domu wielorodzinnego na jeden dzień

Czasem wystarczy tak niewiele, by zrobić tak dużo.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki