Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Adaś traci wzrok, pochłania go ciemność... potrzebna kolejna operacja!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 5 368 osób
102 860,95 zł (101,77%)
Zbiórka na cel
ratująca wzrok pilna operacja oczu w Massachusetts Eye and Ear - II etap

Adaś Pycia, 3 latka

Strzyżowice, śląskie

rzadka wada genetyczna tylnego odcinka oczu

Rozpoczęcie: 29 Stycznia 2018
Zakończenie: 6 Lutego 2018

Adam Pycia


Po listopadowej operacji nikt z lekarzy nie spodziewał się komplikacji, które zastali podczas naszej wizyty 13 lutego... czyli odnowienia się zmian proliferacyjnych. Ponownie oczko musiało zostać poddane bardziej rozległej i bardziej inwazyjnej operacji usunięcia zmian, powodujących rozrastanie się fałd na dnie oka i pociąganiu siatkówki. Adaś, klepiąc się po główce i uciskając piąstką oczko, chciał nam powiedzieć, że zaczyna dziać się coś niepokojącego…

Operacja trwała bardzo długo i była dużo bardziej inwazyjna. Zapadła decyzja o kolejnej operacji oczka naszego maluszka, która odbędzie się 18 kwietnia. Profesor Yoshihiro Yonekawa postanowił dodatkowo skonsultować Adasia z lekarzem badającym połączenia nerwowe oko-mózg w celu ustalenia widzenia w prawym oczku. Badanie odbędzie zaraz przed kolejna operacją Adasia i będzie miało bardzo duży wpływ na ewentualną zmianę metody operacji.

Lewe oczko żyje, funkcjonuje, ale musi poczekać na swoją kolej na operację i próbę przywrócenia w nim choć troszkę poczucia światła. Jeśli nic nie zrobimy, z czasem będzie powoli zanikać. Nie możemy do tego dopuścić.

To dzięki Wam do tej pory udało się nam osiągnąć tak wiele dla ratowania najpiękniejszych dla nas oczek pod słońcem! Moc jaka drzemie w Waszych dobrych sercach jest ogromna. Dziękujemy z całego serca. Śledźcie naszą walkę i prosimy, bądźcie z nami dalej!

Adaś Pycia i rodzice – Monika i Rafał

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 5 368 osób
102 860,95 zł (101,77%)