Cukrzyca, czyli cichy zabójca u boku

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 235 osób
7 117 zł (100%)
Zbiórka na cel
Pompa insulinowa dla Agnieszki

Agnieszka Michalak, 52 lata

Łódź, łódzkie

Cukrzyca insulinozależna, samoistne pierwotne nadciśnienie

Rozpoczęcie: 13 Grudnia 2017
Zakończenie: 2 Marca 2018

Żyję z chorobą, na którą nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa. Cukrzyca to mój nieodłączny towarzysz – wróg, z którym musiałam nauczyć się żyć. Zmiany glikemii, czyli poziomu cukru we krwi następują bardzo gwałtownie. Niskie mogą doprowadzić do niedotlenienia mózgu i śpiączki. 

Mam na imię Agnieszka. Od 24 lat choruję na insulinozależną cukrzycę typu I. Ze względu na epizody hipoglikemii, czyli niedoboru glukozy we krwi, jestem skazana na pompę insulinową. Jeśli wyjdę gdzieś bez niej i w tym czasie dostanę ataku, moje życie okazać się poważnie zagrożone. Pompa pozwala mi na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi, nie dopuszcza do hipoglikemii i hiperglikemii oraz częściowo eliminuje powikłania choroby.

Agnieszka Michalak

Pompę insulinową, która mnie utrzymuje przy życiu noszę 24 godziny na dobę. Jest moją częścią ciała, moją trzustką. Odpowiednia dawka insuliny jest podawana w każdej godzinie do mojego organizmu. Dodatkowo samodzielnie podaje odpowiednie dawki przed każdym posiłkiem. Niestety w październiku moja pompa uległa poważnej awarii. Miała już swoje lata i nie można już jej naprawić. W tym momencie funkcjonuję dzięki pożyczonej pompie, którą muszę oddać w najbliższym czasie.

Ze względu na reakcję alergiczną na igły, podawanie insuliny drogą tradycyjną jest w moim przypadku niemożliwe, dlatego konieczny jest zakup pompy insulinowej. Nie mogę liczyć na refundację zakupu sprzętu gdyż, zgodnie z ustawą Narodowego Funduszu Zdrowia, jestem pacjentem powyżej 26. roku życia.

Agnieszka Michalak

Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na zakup pompy, od której tak naprawdę zależy całe moje życie. Jestem mamą – chcę być wsparciem dla moich dzieci, a nie ciężarem. Jeszcze nigdy nie prosiłam o pomoc, ale są sytuacje, w których nie ma innego wyjścia.

Dzięki pompie insulinowej będę mogła zapomnieć o strachu i skupić się na tym, co dla mnie najważniejsze – na rodzinie i pracy, którą kocham. Proszę Was o pomoc w spełnieniu mojego marzenia – marzenia o życiu bez strachu. Dzięki Tobie moje życie może być o wiele prostsze…


–Agnieszka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 235 osób
7 117 zł (100%)