Stowarzyszenie Aktywne Życie

Stowarzyszenie Aktywne Życie

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Katowice, śląskie

Działamy na rzecz osób niepełnosprawnych ruchowo, po złamaniach kręgosłupa, poprzez prowadzenie wielu różnorodnych akcji edukacyjnych oraz zajęć rehabilitacyjnych.
 
Wspomagamy działania mające na celu przesuwanie barier fizycznych i psychicznych dzielących osoby niepełnosprawne od normalnego życia.

Staramy się pokazywać, że każdy niepełnosprawny może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko odpowiednio mocno tego chce!

Propagujemy i wspomagamy niekonwencjonalne i ekstremalne sporty osób niepełnosprawnych, i doskonalimy mistrzostwo sportowe zawodników Stowarzyszenia (sekcja sportowa Rugby na wózkach). 

Pomagamy w dostępie do specjalistycznego sprzętu i oprzyrządowania.
 
Wspomagamy i propagujemy działania służące szybszemu wchodzeniu osób niepełnosprawnych w aktywne życie.

Pokazujemy, że bariery niemożności są przede wszystkim w głowie, a nie w niesprawnych rękach czy nogach! Uważamy, że jeśli nasze "wyczyny" przesunęły mentalne granice możliwości osób niepełnosprawnych chociaż o metr, o centymetr - to już osiągnęliśmy swój cel, bo następni, którzy będą chcieli zrobić coś podobnego, znowu podniosą poprzeczkę wyżej.

Mirosław "Falko" Dąsal (niestety już nieżyjący) powiedział kiedyś bardzo pięknie "...każdemu jego własny Everest". Jako osoby niepełnosprawne od wielu lat, doskonale zdajemy sobie sprawę, że pewnych ograniczeń fizycznych nie da się przekroczyć, choćby się miało żelazną siłę woli, ale każdy może znaleźć sobie swój własny Everest i starać się go zdobyć !

  
 

Pomogli

Ładuję...