Ala - najmłodsza na oddziale onkologii. Pomóżmy jej pokonać nowotwór!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 23 936 osób
402 725,60 zł (100,68%)
Zbiórka na cel
Pokrycie kosztów usunięcia guza w klinice w Tubingen (Niemcy)

Alicja Majkut, 3 latka

Bieruń, śląskie

Neuroblastoma III stopnia (guz przestrzeni zaotrzewnowej)

Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2017
Zakończenie: 12 Stycznia 2018

Dzięki Wam wszystkim udało się zebrać na czas pieniądze na operację Ali! Guz był rozległy, umiejscowiony blisko dużych naczyń krwionośnych. Próby zmniejszenia go chemioterapią raz się udawały, żeby po kolejnej próbie okazało się, że chemia nie działa. Dwa podejścia do operacji były w Polsce, jednak ostatecznie nie udało się jej przeprowadzić - tak fatalnie był umiejscowiony guz.

Chcemy podziękować Wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli naszą Alusię! To dzięki tak wielu otwartych na pomoc, ludzi o dobrych Sercach udało się! Jesteście nieocenieni :-) Bez Was nie dalibyśmy rady zebrać tak dużej kwoty.
Dziękujemy za każdą wpłatę, wysłanego sms-a, udostępnienie informacji, za każdą inicjatywę.
Dziękujemy za miłe słowa, modlitwę. Teraz czeka nas najtrudniejsze... operacja. Ale wierzymy, że wszystko się uda, że pozbędziemy się intruza raz na zawsze z jej malutkiego brzuszka i  Alusia będzie zdrowa.

Guz był... teraz możemy używać tego słowa w czasie przeszłym, ponieważ 18 lutego 2018 roku Ala z rodzicami pojechała do Tubingen w Niemczech, aby tamtejsi lekarze spróbowali wyciąć guza w całości bez uszkodzenia rdzenia kręgowego.

26 lutego 2018 roku - najważniejszy dzień, dzień operacji. Guz został usunięty, tak jak było w planach. Operacja była ciężka, dopiero w jej trakcie okazało się, że jest zajęta także żyła doprowadzająca krew do lewej nogi - lekarze musieli ją oczyścić ze złej tkanki. Całe szczęście,że nóżka dostawała też krew innymi żyłami, bo inaczej byłaby niesprawna - zupełnie nie byliśmy tego świadomi! I jeszcze to fatalne umiejscowienie guza, które było naszym największym problemem. Według lekarzy część pozostająca w kręgosłupie prawdopodobnie jest nieaktywna, ale 100% pewności nie ma. Alusia będzie musiała dostać jeszcze chemię, żeby sprawdzić.

Kochani, dziękujemy za trzymanie kciuków i modlitwę. Dziękujemy za słowa wsparcia w tych bardzo trudnych dla nas chwilach, a przede wszystkim za to, że dzięki Wam jesteśmy tutaj.
Pozdrawiamy! Agnieszka, Krzysztof i Alusia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 23 936 osób
402 725,60 zł (100,68%)