Alex Rozrabiaka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 323 osoby
9 534,48 zł (100,01%)
Zbiórka na cel
operacja wrodzonej wady serca w niemieckiej klinice w Munster

Alex Tarnowski

Tarnogród, lubelskie

wrodzona wada serca pod postacią krytycznej stenozy aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, niedorozwój lewej komory serca, przewodozależny przepływ w łuku aorty

Rozpoczęcie: 3 Stycznia 2013
Zakończenie: 18 Kwietnia 2013

Alex trafił do Kliniki 14 marca. Już na następny dzień miał wykonane cewnikowanie serca. 18 marca z samego rozpoczęła się dla chłopca najważniejsza próba – ostatni etap korekcji jego serduszka.

Po czterech godzinach napięcia i strachu czy wszystko się uda i przebiegnie bez komplikacji Alex przywitał nas śmiechem i dobrymi wieściami. Operacja zakończyła się pełnym sukcesem, a Alex nawet nie odczuł po niej zmęczenia, jedynie głód i pragnienie, o którym komunikował wszystkim dookoła.

Po tygodniu płyny w lewej opłucnej zeszły do takiej ilości, że można było usunąć dren z lewej strony, pozostał tylko ten z prawej. Alex zdobył sympatie całego personelu i pacjentów. Można powiedzieć, że, wręcz zadomowił się na oddziale.

Płyn w prawej opłucnej chyba go rozumiał, bo zwiększył swoją produkcję, co skutkowało tym, że pobyt w Klinice wydłużył się do czterech tygodni.

Po nieco ponad miesiącu pobytu w Munster Alex mógł wrócić do domu. Wizyty kontrolne w Polsce upewniły rodziców chłopca, że zagrożenie minęło. Śladowe ilości płynu w lewej opłucnej zostały usunięte przez organizm Alexa. Uczy ich wytrwałości i pokory, wiary w siebie i ludzi, bo dzięki nim można osiągnąć co tylko chcemy.

Wiara w ludzi takich jak wy drodzy Pomagacze, sprawiła że się udało, że nasze cudowne dziecko jest z nami i może cieszyć się zdrowiem.


Chcemy Wam Wszystkim podziękować za wsparcie finansowe,  wspaniałe słowa otuchy, tworzenie zbiórek i wszelaką pomoc.


Przede wszystkim, że byliście i jesteście wciąż z nami :) Cieszy nas fakt, że co raz więcej osób wie, co oznacza skrót HLHS, i nie zostaje obojętnych wobec dzieciaczków z tą wadą, bo przecież im potrzeba aż 3 operacji, aby móc normalnie żyć, jak nasz syn.


Drodzy Pomagacze, choć anonimowo ale już na zawsze pozostaniecie z nami. Wielkie dziękuję bez Was nie dalibyśmy rady ;)
Pozdrawiamy serdecznie
Alex vel Rozrabiaka
z bratem Maxem i rodzicami

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 323 osoby
9 534,48 zł (100,01%)