Fundacja Alpha Lublin

Fundacja Alpha Lublin

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lublin, lubelskie

Fundacja Alpha opiekuje się rodzinami osób ze spektrum autyzmu, które uciekły do Polski przed wojną w Ukrainie.  Prowadzimy również bezpłatne telefoniczne wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim dla osób ze spektrum i ich opiekunów. Pomagamy mądrze.

Fundacja Alpha od 15 lat towarzyszy osobom w spektrum autyzmu oraz ich bliskim. Ufundowana w 2003 roku przez dr Agnieszkę Chodun, dr Annę Prokopiak i Beatę Wanicką popularyzuje wiedzę o spektrum autyzmu w społeczeństwie poprzez działania naukowe, edukacyjne i komunikacyjne. Prowadzi codzienną działalność polegającą na zapewnieniu osobom ze spektrum autyzmu i ich bliskim i opiekunom, kompleksowego wsparcia w różnych sferach życia. Przeprowadza diagnozy, zajęcia i programy, które pomagają zwiększać komfort ich funkcjonowania, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci i ich rodzin. 
 
Współpracuje z nią 70. specjalistów, w stałych działaniach co miesiąc uczestniczy 150 dzieci. Fundacja Alpha  prowadzi codzienne zajęcia, spotkania i konsultacje w dwóch punktach w Lublinie. Ze względu na kompetencje diagnostyczne, terapeutyczne, profesjonalne zaplecze kadrowe i lokalowe Fundacja Alpha stanowi kluczowy w województwie ośrodek terapeutyczny dla osób ze spektrum autyzmu i ich bliskich. 
 

Wpłaty

Ładuję...