Mamo...bolą mnie włoski

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 339 osób
63 806,24 zł (100,25%)

Amelia Raputa

Wieliczka, małopolskie

GUZ MÓZGU – WYŚCIÓŁCZAK ANAPLATYCZNY III STOPIEŃ ZŁOŚLIWOŚCI

Rozpoczęcie: 21 Sierpnia 2013
Zakończenie: 13 Listopada 2013

Zobacz wszystkie zbiórki

Pod koniec stycznia 2014 roku Amelia miała kontrolny rezonans główki. Wyniki zaskoczyły wszystkich, aż ciężko było uwierzyć w to, co pokazywały: brak jakichkolwiek nawrotów, odrostów, „czysto” w miejscu operowanego guza. Nie mogliśmy uwierzyć, że to prawda, a nie sen, z którego zaraz się obudzimy. W związku z tym skonsultowaliśmy się dodatkowo z warszawskim Centrum koordynującym leczenie guzów u dzieci. Nasi lekarze po otrzymaniu tak dobrych wyników mieli wątpliwości co do słuszności naświetlania, jeśli nie ma co naświetlać. 

Tak jak i nasi lekarze, tak i lekarze z Warszawy jednomyślnie mówią, że póki co nie ma konieczności stosowania naświetleń. Dotychczasowa chemioterapia działa i nie ma co za bardzo obciążać Amelki radioterapią, jeśli nie ma nawrotu choroby.

Planowo leczenie Amelii ma trwać do końca czerwca 2014 roku. Będzie to ponad 18 miesięcy chemioterapii. Jeśli w czerwcu wyniki będą takie, jak do tej pory, kończymy leczenie i kontrolujemy się do końca życia. Lekarze cały czas nam tłumaczą, że nawet po zakończonym leczeniu nie ma 100-procentowej pewności, że guz nie odrośnie. Wtedy będzie trzeba jechać na naświetlanie protonowe.  

Wiem, że wiele osób nam pomogło i jesteśmy ogromnie wdzięczni za tę pomoc. I wiemy, że gdyby teraz po drodze coś niepokojącego się działo, to mamy możliwość od razu jechać i leczyć się dalej dzięki tej pomocy. A z drugiej strony wiadomo, że nie chcielibyśmy musieć korzystać z tych pieniędzy. Czekamy, co będzie dalej.

Niestety, niepewność pozostanie z nami przez całe życie, bo choroba, niestety, jest podstępna. Dziękujemy raz jeszcze z pomoc w zbiórce. Dziękujemy wszystkim za całe dobro i walczymy dalej. Wiemy, że teraz, gdy już mamy zebrane środki, od razu będziemy mogli reagować, gdyby choroba zaatakowała.

Pozdrawiamy serdecznie, Rodzice z Amelką

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 339 osób
63 806,24 zł (100,25%)