"Miała tylko 1,5 roczku, gdy doszło do wypadku..." – walczymy o zdrowie Amelki!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 756 osób
40 365,25 zł (108,4%)
Zbiórka na cel
Turnusy rehabilitacyjne, by Amelka mogła odzyskać sprawność

Amelia Błażej, 4 latka

Kosztowo, wielkopolskie

Stan po wypadku

Rozpoczęcie: 10 Stycznia 2019
Zakończenie: 18 Lutego 2019

To był moment. Amelka weszła pod auto, które właśnie ruszało sprzed naszego domu. Chyba nigdy wcześniej tak się nie bałam o własne dziecko. Doznała licznych uszkodzeń ciała, które spowodowały, że straciła czucie w nóżkach. Nasze życie całkowicie się przewartościowało. Od tego momentu najważniejsze jest to, by Amelka znów mogła chodzić! Wszystkie możliwe pieniądze przeznaczamy na rehabilitację. Widać postępy, dlatego nie możemy z tego zrezygnować. Prosimy o pomoc!

Czerwiec, 2018. Amelka miała 1,5 roczku, dopiero co nauczyła się chodzić. Stawiała pierwsze, jeszcze niezdarne kroczki. W którymś momencie weszła pod ruszające spod naszego domu auto. Kierowca nie był w stanie jej zauważyć, była zbyt mała.

Krzyk, panika, płacz. Przerażeni jechaliśmy do szpitala. Mimo małej prędkości auta, Amelka doznała bardzo poważnych urazów Wielomiejscowe złamania twarzoczaszki, złamanie kości potylicznej, stłuczenie płuc, uraz wątroby, złamanie kości biodrowej z przemieszczeniem oraz wstrząśnienie rdzenia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Amelka przestała chodzić! 

Amelia Błażej

Długie tygodnie spędziliśmy w szpitalu... Przez pół roku lekarze nie dawali nawet szans na to, że córeczka na nowo zacznie poruszać się o własnych siłach. Byliśmy załamani! Jak to możliwe, że jedna sekunda tak bardzo zmieniła całe nasze życie? Nasza córeczka, która chwilę wcześniej była roześmianym, zdrowym dzieckiem, teraz leżała na szpitalnym łóżku, obolała, cała w bandażach. Nie potrafiliśmy pogodzić się z tym, że nasze dziecko resztę życia może spędzić na wózku.

Robimy wszystko, aby Amelka mogła znów zacząć chodzić. W ostatnim czasie pojawiła się nadzieja. Po ostatniej wizycie u neurochirurga okazuje się, że obrzęki na kręgosłupie zmniejszyły się i jest poprawa. Jest szansa na to, że moja córeczka będzie chodzić! Jedyne, co trzeba zrobić, to systematyczna, ciągła rehabilitacja. Rehabilitacja, której nie możemy przerywać...

Po pierwszych dwóch turnusach rehabilitacyjnych jest lepiej. Widać, że to działa. Amelka potrafi już sama usiąść. Niestety – ze względu na wypadek sytuacja naszej rodziny stała się ciężka. Do tej pory utrzymywaliśmy się z pracy na roli. Jednak po wypadku, z dwójki pracujących rodziców zarabia tylko mój mąż, ponieważ ja zajmuję się Amelką,

Wypadek Amelki radykalnie zmienił plany i priorytety naszej rodziny. Wszystkie oszczędności przeznaczamy na bieżące potrzeby związane z dojazdami do szpitala i codzienną opieką nad Amelką. Proszę o pomoc, abym dalej mogła walczyć o zdrowie mojej córeczki.

–Dominika, mama Amelki

Ładuję...

7,33 zł

Adquesto

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 756 osób
40 365,25 zł (108,4%)