Jedna na milion

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 661 osób
20 190 zł (67,3%)

Andżelika Polak

Ruda Śląska, śląskie

Rozpoczęcie: 13 Maja 2014
Zakończenie: 30 Listopada 2014

We wrześniu 2014 roku Andżelika była już po pierwszym zabiegu i bardzo cierpiała. Ciągle miała podawaną morfinę, aby uśmierzyć ogromny ból. Ból mamy nie był mniejszy na widok cierpienia dziecka, któremu nie potrafi pomóc. Jedna nadzieja świeciła nad nimi, a raczej pewność - Andżelika wróci na własnych nóżkach, nie ma innej możliwości, nie ma ryzyka - wszystko jest na dobrej drodze.

Po głównym zabiegu na nóżkach Andżelika 12 grudnia 2014 r. wróciła do domu. W ramach tych dwóch zabiegów kolano zostało usztywnione, a kształ nogi został zrekonstruowany. Przez pół roku Andżelika nosiła fiskator, który miał za zadanie wyprostować nóżkę i stopę. 11 marca 2015 r. Andżelika miała kolejną operację w Stanach, podczas której zdjęto jej fiskator i mocniej usztywniono nóżkę, którą na 4 tygodnie włożono w gips.

Dzisiaj nóżka Andżeliki jest 10 cm krótsza, ale prosta. W najbliższych 2 latach poleci na pierwsze wydłużanie nogi, co będzie kontynuowane cyklicznie do 18 roku życia. Po pierwszym zabiegu wydłużania (też w Stanach) dowiemy się, ile takich zabiegów będzie koniecznych. Andżelikę czeka długa i kosztowna rehabilitacja w Piekarach (w Polsce będzie tańsza niż w Stanach).

Dziękujemy wszystkim za pomoc! Bez Was nie byłoby to możliwe!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 661 osób
20 190 zł (67,3%)