Walczymy o życie Ani! Glejak mózgu nie może nam jej odebrać!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 756 osób
261 391 zł (38,7%)
Zbiórka na cel
Nierefundowana nowoczesna terapia OPTUNE (pół roku leczenia)

Anna Dudzik, 45 lat

Trzciana, małopolskie

Guz mózgu - glejak IV stopnia

Rozpoczęcie: 27 Sierpnia 2019
Zakończenie: 27 Listopada 2019

Majówka to był ostatni wspólny czas, który Ania spędziła, nie wiedząc, że czai się na nią śmierć! Dzisiaj wie, że ból głowy i złe samopoczucie to nie był wtedy przypadek! W organizmie Ani działo się coś strasznego, a ona nie potrafiła już dłużej ukrywać objawów...

Napady zaczynały się z rana, czasem pojawiały się też wymioty. Zaniepokojona rodzina zaczęła szukać ratunku u lekarzy. Po badaniach zawalił się misternie budowany świat dla całej rodziny. Rezonans magnetyczny pokazał prawdę – guz mózgu – glejak IV stopnia. 

Wszystko zaczęło układać się w całość, każdy ból głowy, wszystkie chwile, kiedy Ania tak bardzo źle się czuła – to wszystko nabrało teraz sensu i grozy. Guz mózgu niesie śmierć, a walka z nim to w dużej mierze kwestia szczęścia i właściwie podjętych decyzji.

Lekarze zdecydowali, że trzeba natychmiast operować. Wizja pozbycia się guza była bardzo optymistyczna, ale nie udało się wyciąć go w całości. Lekarze mimo wszystko, po operacji byli zadowoleni, bo usunęli większą część nowotworu. By maksymalnie podnieść szansę, Ania otrzymuje chemię i radioterapię, ale na ten typ nowotworu to wszystko nie wystarczy. By wygrać z tak ciężkim nowotworem, potrzebny jest specjalne i innowacyjne leczenie nowatorską metodą OPTUNE.

Anna Dudzik

Ta innowacyjna metoda polega na podłączeniu specjalnych elektrod, które generują silne pole elektryczne prądu zmiennego przez mózg do komórek nowotworowych. W przeciwieństwie do chemioterapii, nie powoduje dodatkowych uszkodzeń w innych częściach ciała. Zarówno Ania, jak i jej mąż wiedzą, z jakim przeciwnikiem przyszło im walczyć, że każda źle podjęta decyzja może skutkować tragedią. Leczenie metodą Optune daje duże szanse, a przy tym ogranicza maksymalnie skutki uboczne, jakie niesie za sobą standardowe leczenie onkologiczne.

Czy taka terapia na tym etapie ma wady? Tak, jedną podstawową – cenę! 

Dzisiaj o życie Ani walczy jej rodzina, znajomi i ludzie, którzy nie znają jej osobiście, ale wzruszyła ich ta historia i chcą, by Ania żyła.

W tej chwili stan zdrowia jest na tyle dobry, by w miarę normalnie funkcjonować, ale bez leczenia guz znów zacznie odrastać, a wtedy na pomoc będzie już za późno!

Ania ma dopiero 43 lata, jest kochającą matką Michała i Justyny, oraz wspaniałą żoną. To nie czas na to, by żegnać się z tym światem. 

"Optune jest nierefundowany, a jego koszt to kilkaset tysięcy złotych. W walkę o moją żonę zaangażowało się wielu naszych wspaniałych przyjaciół, którym będziemy już zawsze wdzięczni. Wciąż czekamy na ostateczną kwotę terapii. Wiemy, że będzie to ogromna suma, ale nie możemy tracić czasu, dlatego staramy się już teraz pukać do każdych drzwi i prosić o pomóc. 

Ta kwota jest dla nas zbyt duża, ale wiem, że nie możemy się teraz poddać. Nie przyjmuję innej możliwości. Sam nie dam rady, dlatego ośmielam się prosić Was o pomoc. Nie mogę stracić mojej żony, a nasze dzieci mamy. Ania to filar całej naszej rodziny. Zrobię wszystko, aby uratować jej życie – mówi Marek, mąż Ani

Wszystkim, znajomym i nieznajomym, z głębi serca mówię – dziękuję!

Ładuję...

30 zł

Anos

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 756 osób
261 391 zł (38,7%)