Dla Zuzi - Mega Dzielnej Dziewczynki

Anna Poniatowska
organizator skarbonki

Witajcie, nigdy nie prosiłam o pieniądze - na szczęście nie miałam sytuacji tego wymagającej. Dziś prosze Was wszystkich o to nie dla siebie a dla Mega Dzielnej Dziewczynki. Nie znam jej osobiście - jedynie z internetu. Nie potrafię sobie wyobrazić jej codziennego cierpienia, które trwa od dnia jej narodzin - każdego dnia, nocy, poranka, wieczoru. Ale wyobrażam sobie co czują jej rodzice - bezsilni wobec wiecznie trwającej choroby, przez którą Zuzia znosi niekończące się cierpienie. Ten opis spowodował że zdecydowałam się działać, mam nadzieję że Was też przekona: 

Przyszła na świat i już ją bolało. Nie rączka, nie nóżka - bolało ją wszystko. Jakby ktoś cały czas polewał ją wrzącą wodą. Pamiętam ten grymas twarzy kilka sekund po urodzeniu i ten ciągły płacz. Płakała, gdy ją mierzono, płakała, gdy ją ważono, płakała, gdy ją badano i kiedy ją dostałam owiniętą w pieluszkę, aby ją w końcu przytulić. Im bardziej ją tuliłam, tym bardziej zanosiła się płaczem. Skąd mogłam wiedzieć że mój dotyk tak bardzo ją boli? Skąd mogłam wiedzieć, że osobiście dokładam jej w tym momencie ran i pęcherzy?

Teraz pojawiła się szansa na skuteczne leczenie w USA. Konsylium lekarskie wstępnie zakwalifikowało Zuzię do leczenia i przedstawiło kosztorys opiewający na prawie 1,5 miliona dolarów. Aby Zuzia mogła rozpocząć leczenie, rodzice muszą wpłacić depozyt w wysokości 1 miliona dolarów, resztę w ciągu roku. Za tyle można kupić Zuzi zdrowie, przekupić ból i cierpienie. Jeśli się uda, Zuzia będzie pierwszą osobą z Polski, która przejdzie to leczenie. 

Ośmielam się Was prosić o jej wsparcie i sama wrzucam pierwszy grosz. Kwota, którą postanowiłam uzbierać nie jest wprawdzie zbyt imponująca - ale jeśli uda się ją uzbierać szybciej to ponowię akcję, z wyższą kwotą. Zachęcam wszystkich do wpłat i rozpowszechniania tej informacji - wspólnie możemy zmienić los Zuzi i zakończyć cierpienie. Bardzo dziękuję w imieniu Zuzi i jej rodziny.

Anka

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

czesc zuzia.dasz rade... andy
80 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

powodzenia Zuziu
50 zł

Anonimowa Pomagaczka

Powodzenia Zuziu
50 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

Trzymaj się Mała, już niedługo :)

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
39%
1 198 zł Wsparło 19 osób CEL: 3 000 ZŁ