Dla Zuzi - Mega Dzielnej Dziewczynki

Anna Poniatowska
organizator skarbonki

Witajcie, nigdy nie prosiłam o pieniądze - na szczęście nie miałam sytuacji tego wymagającej. Dziś prosze Was wszystkich o to nie dla siebie a dla Mega Dzielnej Dziewczynki. Nie znam jej osobiście - jedynie z internetu. Nie potrafię sobie wyobrazić jej codziennego cierpienia, które trwa od dnia jej narodzin - każdego dnia, nocy, poranka, wieczoru. Ale wyobrażam sobie co czują jej rodzice - bezsilni wobec wiecznie trwającej choroby, przez którą Zuzia znosi niekończące się cierpienie. Ten opis spowodował że zdecydowałam się działać, mam nadzieję że Was też przekona: 

Przyszła na świat i już ją bolało. Nie rączka, nie nóżka - bolało ją wszystko. Jakby ktoś cały czas polewał ją wrzącą wodą. Pamiętam ten grymas twarzy kilka sekund po urodzeniu i ten ciągły płacz. Płakała, gdy ją mierzono, płakała, gdy ją ważono, płakała, gdy ją badano i kiedy ją dostałam owiniętą w pieluszkę, aby ją w końcu przytulić. Im bardziej ją tuliłam, tym bardziej zanosiła się płaczem. Skąd mogłam wiedzieć że mój dotyk tak bardzo ją boli? Skąd mogłam wiedzieć, że osobiście dokładam jej w tym momencie ran i pęcherzy?

Teraz pojawiła się szansa na skuteczne leczenie w USA. Konsylium lekarskie wstępnie zakwalifikowało Zuzię do leczenia i przedstawiło kosztorys opiewający na prawie 1,5 miliona dolarów. Aby Zuzia mogła rozpocząć leczenie, rodzice muszą wpłacić depozyt w wysokości 1 miliona dolarów, resztę w ciągu roku. Za tyle można kupić Zuzi zdrowie, przekupić ból i cierpienie. Jeśli się uda, Zuzia będzie pierwszą osobą z Polski, która przejdzie to leczenie. 

Ośmielam się Was prosić o jej wsparcie i sama wrzucam pierwszy grosz. Kwota, którą postanowiłam uzbierać nie jest wprawdzie zbyt imponująca - ale jeśli uda się ją uzbierać szybciej to ponowię akcję, z wyższą kwotą. Zachęcam wszystkich do wpłat i rozpowszechniania tej informacji - wspólnie możemy zmienić los Zuzi i zakończyć cierpienie. Bardzo dziękuję w imieniu Zuzi i jej rodziny.

Anka

Wsparli

20 zł

tess

Zuziu jesteś bardzo dzielną dziewczynką,wierzę,że wkrótce będziesz zdrowa..:)
100 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowa Pomagaczka

powodzenia Zuziu
X zł

Justyna

Powodzenia Mała :)
100 zł

kaska_s2

Trzymam kciuki
38 zł

Anonimowy Pomagacz

Trzymaj się maleńka i powodzenia

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
39%
1 198 zł Wsparło 19 osób CEL: 3 000 ZŁ