Okienko w sercu Antka

Antoni Kletschka
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja wady serca w Niemczech

Antoni Kletschka
Kazimierza Wielka, świętokrzyskie
Rozpoczęcie: 17 Lipca 2012
Zakończenie: 18 Października 2012

Rezultat zbiórki

Operacja serca Antka odbyła się 23 października. O 7 rano zwieźliśmy go na blok operacyjny, a już o 10 mogliśmy wejść do niego na Intensywną Terapię. Operacja odbyła się bez żadnych komplikacji, na IT spędziliśmy 2 doby, a już w 5 dobie po operacji mogliśmy zabrać naszego synka do Ronald McDonald's House.

3 listopada wróciliśmy szczęśliwie do domu. Ponad pół roku po operacji Antek czuje się wspaniale i rozwija jak najbardziej prawidłowo. Ma 6,5 zęba, a na sofę wspina się w 1,5 sekundy. Jest ogromnie ciekawy świata, radosny i bardzo towarzyski - wszystkich zaczepia, do wszystkich się uśmiecha, nikogo się nie wstydzi.

Co do spraw sercowych, na kontrolnym echu pół roku po operacji usłyszeliśmy od pani doktor wykonującej badanie, że gdyby nie blizna, nigdy nie uwierzyłaby, że dziecko jest po operacji serca. Nie wiedziałaby też, jaką nasz synek miał wadę, serce Antosia wygląda i pracuje jak serca innych, zdrowych dzieci.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nam pomogli - dzięki Wam ta historia kończy się tak wspaniale. DZIĘKUJEMY!

Opis zbiórki

Antek ma 13 tygodni. Na jego twarzy niemal bezustannie rysuje się cudowny uśmiech, a pełne nadziei oczy patrzą z ufnością na otaczający go świat.
Choć na pozór wygląda na zdrowego, chłopczyk nie ma jeszcze świadomości, że przyszedł na świat z bardzo rzadko spotykaną wadą serca. Antoś ma okienko aortalno - płucne, czyli dodatkowe połączenie w miejscu, w którym być go absolutnie nie powinno - między aortą a tętnicą płucną. Taka wada występuje niezwykle rzadko, bo w zaledwie w niecałym 1% wszystkich przypadków wrodzonych wad serca. Co jednak najgorsze – schorzenie to prowadzi do wystąpienia zagrażającej życiu niewydolności krążenia oraz rozwinięcia się nadciśnienia płucnego. A z nadciśnieniem płucnym wada staje się nieoperacyjna, więc leczenie, nawet zabiegowe, nie jest wtedy możliwe.
 
Zaraz po narodzinach Antek, zamiast do domu, trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Leczenie tak skomplikowanej wady jest niezwykle trudne i wymaga postępowania kardiochirurgicznego, co, szczególnie dla tak małego dziecka, wiąże się z wieloma zagrożeniami. Ostatnio pojawiła się jednak nowa nadzieja związana z próbą zamknięcia okienka podczas zabiegu cewnikowania serca, czyli w wyniku korekcji wady w miejsce poważnej operacji. Znacznie zmniejsza to ryzyko wynikające z samej operacji i późniejszych powikłań. Sukces takiego zabiegu jest możliwy, jednak nigdy nie jest w 100% pewny. Dlatego właśnie należało znaleźć najlepszą możliwą klinikę, która zdecyduje się podjąć wykonania tego niezwykle trudnego zadania. Do takich bez wątpienia zalicza się klinika w Monachium, gdzie zabieg finalnie zostanie przeprowadzony. Szkopuł w tym, że jeśli zabieg cewnikowania serca nie powiedzie się, Antka czeka niezwykle ciężka operacja, która będzie musiała być wykonana natychmiast. W związku z powyższym, Klinika w Monachium wymaga dokonania przed przyjęciem dziecka pełnej opłaty, zarówno za zabieg cewnikowania jak i możliwą operację, której koszt to 21 700 euro.
 
Czasu na wykonanie zabiegu jest już bardzo mało. Antoś zaczyna się coraz bardziej pocić i męczyć podczas jedzenia – każda chwila zwłoki to koszt jego zdrowia i życia. Rodzicom udało się zebrać 7000 euro na zabieg cewnikowania, ale wciąż brakuje kwoty potrzebnej na pokrycie ewentualnej operacji.
 
Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w zebraniu chociaż części tej sumy. Jeżeli uda się zamknąć przeciek poprzez zabieg cewnikowania (bez operacji), wówczas zebrane na operacje środki Fundacja przekaże na ratowanie serduszka kolejnego maluszka czekającego na operację.

"Nie jest łatwo prosić o pomoc, szczególnie finansową. Jednakże Antoś jest całym naszym światem, kochamy go nad życie i zrobimy wszystko co możliwe, aby był bezpieczny, aby jak najmniej cierpiał, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia. Jeżeli możecie nam Państwo pomóc, będziemy Wam za to wdzięczni do końca życia. Każda złotówka jest dla nas bezcenna!"  - apelują rodzice Antka.


 

 

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki