Dogoterapia dla dzieci z Bacik Średnich

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 68 osób
1 654,10 zł (23,63%)

Baciki Średnie, podlaskie

Rozpoczęcie: 17 Stycznia 2011
Zakończenie: 15 Stycznia 2012

Dogoterapia to jeden z najbardziej naturalnych sposobów przekazywania dzieciomm trudnych i żmudnych ćwiczeń wspomagających ich rehabilitację. Nieoceniony wpływ psa-terapeuty ma również ogromne znaczenie dla rozwoju u dzieci sfery emocjonalnej. Obecność psa w bliskim otoczeniu eliminuje agresję i autoagresję u dziecka. Dzieci postrzegają zwierzęta jako równych sobie, dlatego jest im łatwiej nawiązać z nimi kontakt i okazać empatię.

Przełamanie bariery lęku i niepewności kształtuje pozytywne emocje i postawy poprzez poprawę samooceny. Ukierunkowany kontakt i zabawa z psem uatrakcyjnia proces nabywania wiedzy i nowych doświadczeń oraz motywuje dzieci do pracy i rozwoju.
 
Chcielibyśmy zorganizować cykliczne sesje dogoterapii dla podopiecznych Ośrodka w Bacikach Średnich. Przebywają tam dzieci bardzo mocno niepełnosprawne i na dodatek w większości niechciane przez rodziców. Ośrodek udziela im całodobowej opieki zdrowotnej, która swoim zakresem obejmuje pielęgnację i rehabilitację.

Obecnie w ośrodku przebywa 25 dzieci w wieku od 4 do 17 lat. To do nich przede wszystkim skierowane będą zajęcia terapeutyczne z udziałem psów. Odpowiednio wybrane i przygotowane zwierzęta z dużą większą skutecznością niż rehabilitanci nauczą dzieci wykonywania właściwych ćwiczeń.


Zajęcia chcielibyśmy zacząć w marcu i przeprowadzić 10 sesji terapeutycznych. Koszt jednej sesji to mniej więcej 700 złotych. Na cały cykl potrzebujemy zatem około 7000 złotych.
 
Bardzo prosimy Państwa o wsparcie w imieniu naszych Dzieciaków.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 68 osób
1 654,10 zł (23,63%)