Stowarzyszenie Beit Lubsko

Stowarzyszenie Beit Lubsko

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Lubsko, lubuskie

Stowarzyszenie Beit Lubsko powstało by propagować postawy tolerancji i poszanowania, walczyć z antysemityzmem, nierównościami społecznymi oraz dyskryminacją.
 
Jako Młodzieżowy Klub Beit Lubica działaliśmy przez około 3 lata. Przez ten czas zarówno uczestniczyliśmy w różnego rodzaju warsztatach jak i sami je organizowaliśmy. Wyjeżdżaliśmy do Krakowa oraz przyjmowaliśmy gości u nas.
 
Do największych sukcesów możemy zaliczyć przeprowadzenie cyklu prelekcji „Spotkania sierpniowe”, występ Purimspiel podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Zielonej Górze, a także dbanie o cmentarz żydowski w Zasiekach czy Szprotawie.
 
W 2012 roku staliśmy się inicjatorem akcji Mitzvah Day Poland. Polega ona na zjednoczeniu lokalnych środowisk w imię szeroko pojętego wolontariatu oraz dobrego uczynku. Jako koordynator działań Stowarzyszenie Beit Lubsko zapewnia materiały - naklejki, balony, plakaty, pomoc organizacyjną oraz szkolenie.
 
Nasza wiedza i doświadczenie są zdecydowanie większe niż przed czterema laty. Wiemy jak inspirować, zarażać entuzjazmem, a przede wszystkim walczyć o tolerancję i poszanowanie drugiego człowieka. Wciąż sądzimy, że bagaż naszych przeżyć dla wielu może nie być wystarczający, a co dopiero imponujący… Jednak teraz wiemy już do czego dążymy i jesteśmy przekonani, że nic nie zdoła nas powstrzymać! CHCEMY PO PROSTU DZIAŁAĆ!