Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Odczarujmy nóżki Bereniki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 105 osób
27 993 zł (23,4%)
Zbiórka na cel
zbiórka na operację stopy i specjalistyczne ortezy

Berenika Maria Borkowska , 9 lat

Łaziska, śląskie

przepuklina oponowo-rdzeniowa, pęcherz neurogenny, wodogłowie, niedowład kończyn dolnych, stopa końsko-szpotawa, obniżone napięcie mięśniowe

Rozpoczęcie: 31 Października 2014
Zakończenie: 2 Marca 2017

Drodzy Darczyńcy i Przyjaciele,

1 grudnia 2014 r. odebraliśmy w Łodzi ortezę HKAFO – „zaczarowany szkielet” - dla naszej czteroletniej córeczki Bereniki dotkniętej rozszczepem kręgosłupa. Zakup tego kosztownego, robionego na miarę sprzętu ortopedycznego nie byłby możliwy, gdyby nie Wasze wsparcie, dlatego pragniemy z całego serca podziękować za Waszą wrażliwość, bezinteresowność i ofiarność. Niech Wam Bóg wynagrodzi po stokroć to, co dla nas zrobiliście i niech dobro powraca do Was zwielokrotnione!

HKAFO daje Berenice nowe możliwości w rehabilitacji, zabezpiecza jej biodra przed podwichnięciem, pomaga wzmacniać mięśnie, wymusza równoległe ustawienie nóg, uniemożliwiając ustawienie ich w rotacji wewnętrznej. Nasi terapeuci bardzo chwalą ten sprzęt, jego funkcjonalność i wysoką jakość wykonania. Noszenie HKAFO nie jest dla Bereniki przyjemne ani wygodne; potrzebowała kilku tygodni by je zaakceptować i przyzwyczaić się do niego. Podczas ćwiczeń w HKAFO priorytetem nie jest jednak komfort, lecz optymalizacja terapii, wymuszenie takiego wzorca chodu, który będzie jak najbardziej zbliżony do fizjologicznej normy. Noszenie HKAFO to dla Bereniki wielki wysiłek, porównywalny do treningu na siłowni, ale efekty w postaci wzmocnienia mięśni posturalnych były widoczne już po kilku sesjach.

Berenika Borkowska

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 105 osób
27 993 zł (23,4%)