Datkomaty od Siepomaga.pl wspierają polskie szpitale.

Do lamusa odchodzi gotówka, a wraz z nią tradycyjne skarbonki.  Siepomaga.pl rozwija sieć nowoczesnych datkomatów, które wspierają finansowo polskie szpitale i organizacje społeczne.  

Siepomaga.pl jest największą polską platformą fundraisingową i od ponad 10 lat umożliwia prowadzenie zbiórek internetowych na cele dobroczynne i pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Platforma jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która od początku tego roku rozszerzyła swoją ofertę dla organizacji społecznych o nowoczesne datkomaty pozwalające na zbieranie darowizn za pomocą bezgotówkowych płatności elektronicznych. 

- Od kilku lat, a szczególnie intensywnie w okresie pandemii, e-płatności i karty płatnicze wypierają z rynku gotówkę. Ta zmiana w naturalny sposób dotyczy również dobroczynności – mówi Mateusz Girndt z Siepomaga.pl. Podkreśla, że datkomaty odpowiadają potrzebom współczesnych darczyńców, którzy mają coraz mniej monet i banknotów, a pomoc wolą udzielać za pomocą darowizn, jakie mogą wykonać on-line lub poprzez płatności elektroniczne.

Datkomaty są w pełni zintegrowane z system zbiórek Siepomaga.pl. Oznacza to, że każda wpłata jest rejestrowana i widoczna w czasie rzeczywistym na platformie internetowej Siepomaga.pl. System rozliczeń darowizn również jest oparty na „żelaznych” zasadach bezpieczeństwa i wiarygodności, jakie od lat stosuje Siepomaga.pl. Wszystkie zbiórki prowadzone w datkomatach są weryfikowane, a zebrane środki wydatkowane przez beneficjentów w przejrzysty sposób.

- Co ważne, w ciągu kilku godzin można założyć w sieci datkomatów nową zbiórkę lub zmodyfikować ją np. poprzez dynamiczną zmianę celów. Datkomat nie ma ograniczeń geograficznych. Może to być jedno urządzenie w danej placówce lub kilkanaście w całym kraju, zamontowanych w dowolnej lokalizacji, wszędzie tam, gdzie są osoby zainteresowane udzieleniem pomocy finansowej danej instytucji – mówi Mateusz Girndt z Siepomaga.pl.

Z nowego bezgotówkowego sposobu zbierania darowizn udostępnionego przez Siepomaga.pl  już korzystają pierwsze placówki medyczne, które zainstalowały datkomaty.  Urządzenia, na których można wybrać konkretny cel i kwotę darowizny pojawiły się już m.in. w Szpitalu im. Świętej Rodziny w Poznaniu oraz Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Wkrótce datkomaty Siepomaga.pl mają trafić do placówek medycznych m.in w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. 

Więcej informacji o datkomtach Siepomaga.pl TUTAJ