Jeśli nie zawalczę o sprawność teraz, stracę ją na zawsze

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 020 osób
23 205 zł (8,74%)
Brakuje jeszcze 242 220 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
roczny turnus rehabilitacyjny

Bogdan Kuźmik, 22 lata

Stare Sioło , podkarpackie

stan po wypadku i urazie kręgosłupa

Rozpoczęcie: 19 Września 2018
Zakończenie: 19 Września 2019

Chwila, moment, jeden nieprzemyślany skok do wody na główkę... uszkodzony kręgosłup na poziomie szyjnym wraz z uciskiem na rdzeń próbuje złamać moje życie. Miałem bronić pracę dyplomową, tymczasem leżałem w szpitalu i walczyłem o to by zrobić w życiu jeszcze choć jeden krok...

Nigdy nie myślałem, że znajdę się w takiej sytuacji, że jeden moment zaważy na reszcie mojego życia. Mam dopiero 22 lata i tak proste marzenia, jak każdy z nas. Nie mam jednak zdrowia, nie jestem sprawny, muszę poruszać się przy pomocy wózka, tylko to mi zostało. Tylko intensywna rehabilitacja da mi szansę, że jeszcze kiedyś dam radę pójść na spacer. Jestem, a raczej byłem  zwykłym chłopakiem z planami i marzeniami na przyszłość.

Bogdan Kuźmik

Byłem ciągle uśmiechnięty, lecz pewnego dnia jedna chwila odebrała mi to wszystko. Właśnie skończyłem studia i przygotowywałem się do obrony. Niestety przez wypadek nie udało mi do niej przystąpić. Przez uszkodzenie kręgosłupa na poziomie szyjnym wraz z uciskiem na rdzeń muszę poruszać się na wózku inwalidzkim.

Moją szansą na powrót do zdrowia jest rehabilitacja, ale tylko wted, kiedy będę wyjątkowo zacięty i wytrwały. Nigdy bym nie pomyślał, że znajdę się w takiej sytuacji zmuszony prosić Was o pomoc, lecz jestem zbyt młody by odpuścić. Chciałbym walczyć o swoją sprawność, aby spełnić swoje marzenia takie najprostsze, ukończyć studia, stanąć przed ołtarzem, założyć rodzinę czy zwyczajnie pójść na spacer. By po prostu być samodzielnym człowiekiem.

Coś, co dla każdego człowieka jest całkiem normalne dla mnie teraz jest wszystkim. To jest mój cel i nie mogę się poddać. Dzięki rodzinie, przyjaciołom i motywacji wierzę, że mi się uda, a dzięki waszej pomocy będę mógł to zrealizować. Przede mną długa i ciężka rehabilitacja, lecz nigdy się nie poddam. Drobna wpłata każdej osoby zbliży mnie do życiowego celu czyli normalnego życia.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 020 osób
23 205 zł (8,74%)
Brakuje jeszcze 242 220 zł
Wesprzyj Wesprzyj