Mamo... znów bolą mnie włoski

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 270 osób
121 857,91 zł (76,16%)
Zbiórka na cel
Terapia Protonowa

Amelia Raputa

Wieliczka, małopolskie

GUZ MÓZGU – WYŚCIÓŁCZAK ANAPLATYCZNY III STOPIEŃ ZŁOŚLIWOŚCI

Rozpoczęcie: 16 Lipca 2015
Zakończenie: 5 Sierpnia 2015

Zobacz wszystkie zbiórki

MOI DRODZY!
Mamy dobre wieści. Piszemy dopiero teraz, bo naprawdę mieliśmy sporo na głowie... Dziś rano 5 sierpnia 2018 r. wróciliśmy z Essen.

Sytuacja Amelii wygląda tak:
Kiedy 10 lipca otrzymaliśmy kosztorys z Pragi za Terapię Protonową o wartości ogromnej 389.000 PLN - co blokowało nam drogę szybkiego rozpoczęcia leczenia - rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy - ale szukaliśmy dalej.
Dzięki Pani Alicji z Fundacji Kawałek Nieba dowiedzieliśmy się o klinice w ESSEN w Niemczech. Napisała w naszym imieniu prośbę o szybką konsultację Amelii, a ja w międzyczasie wysłałam dokumenty do Kliniki. 24 lipca otrzymaliśmy odpowiedź, że jak najbardziej są w stanie przyjąć Amelię na Terapię Protonową. Co najważniejsze, koszty są niższe niż w Pradze i to ponad 60 000 PLN taniej.

Amelia Raputa

W środę 29 lipca zadzwoniłam do Kliniki z zapytaniem o ewentualny termin przyjęcia i szybka odpowiedź... ZAPRASZAMY AMELIĘ JUŻ 3 sierpnia. Więc szybka organizacja, zebraliśmy się i pojechaliśmy. 3 sierpnia przeszliśmy rozmowe ze specjalistami, a 4 sierpnia Amelia przeszła szereg badań przygotowujących do Terapii (rezonans, tomografię, pozycjonowanie itp.). I 25 sierpnia rozpoczęła - w końcu - terapię. Terapia się powiodła, teraz przed Amelką kontrole przez najbliższe kilka lat - gdy będą ok, będzie można ogłosić wygraną z rakiem :) Wierzymy, że tak będzie.

Jesteśmy badzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu Amelii i pomogli jej w dalszej walce. Udało się zebrać naprawdę ogromną kwotę dzięki portalowi siepomaga. Mamy nadzieję, że za zebrane pieniądze uda nam się poza terapią protnową wyjechać z Amelią na terapię uzupełniającą do USA, ale to wszystko dopiero będziemy wiedzieć po zakończeniu protonów i badaniach kontrolnych.

Małgorzata Raputa - Mama Amelki


 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 270 osób
121 857,91 zł (76,16%)