Dar dla Bubu

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 29 osób
772,18 zł (25,73%)

Warszawa, mazowieckie

Rozpoczęcie: 23 Września 2011
Zakończenie: 31 Maja 2012

Ostanie wiadomości ze szkoły Bubu z 23 marca 2012 roku są bardzo optymistyczne. Wychowawcy zapewniają, że chłopiec zaaklimatyzował się i, że wszystko jest w porządku i żeby się nie martwić.


Siostra Agnieszka, misjonarka ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w Kongo nie jest jednak tak spokojna. Na początku kwietnia musi zorganizować kosztowny powrót do szkoły dla chłopca (Bubu obecnie przebywa na trzytygodniowych feriach). Martwi się tez o to, czy chłopiec będzie chciał wrócić do szkoły - do odległej Rwandy.


„Bubu nie rozumie dlaczego chodzi do szkoły z internatem. Myli ją z pobytem w szpitalu. Nie chce nosić aparatu słuchowego, a przekonanie go do połknięcia tabletki jest mistrzostwem. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i ufam, że Pan zdziałał już tyle dobrego dla małego, że na pewno będzie nadal czuwał” – s. Agnieszka.

Na koniec misjonarka dodaje, „że obecnie nie jest już możliwe zrobienie aparatu słuchowego w Rwandzie. Osoba, która tym zajmowała się wyjechała za granicę.” Można zatem rzec, że z ufundowaniem aparatu dla Bubu zdążyliśmy „rzutem na taśmę”. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 29 osób
772,18 zł (25,73%)