Głodne dziecko niczego się nie nauczy - budujemy kuchnię dla dzieci z wioski Kolang'a

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 133 osoby
3 994 zł (107,36%)
Zbiórka na cel
Budowa kuchni przy szkole w masajskiej wiosce Kolang'a

głodnedzieci

Warszawa, mazowieckie

Rozpoczęcie: 13 Lutego 2018
Zakończenie: 15 Lutego 2018

BUDOWA KUCHNI UKOŃCZONA !!!! 

Bardzo  gorąco dziekuję wszystkim darczyńcom za pomoc i zaufanie !!!!  Niezbędne fundusze na budowę zebraliśmy w 3 dni.  CZAS NIE BYŁ NASZYM SPRZYMIERZEŃCEM, dlatego też jestem niezmiernie wdzięczna za tak szybko przeprowadzona zbiórkę. To naprawdę niesamowite.


Pora deszczowa, to okres gdzie warunki pogodowe nie pozwalają na wiele rzeczy. To czas, kiedy życie tamtejszej społeczności jest często całkowicie sparaliżowane. Drogi w buszu są podmyte i nieprzejezdne, o gotowaniu i rozpaleniu ognia na zewnątrz nie ma mowy. Dlatego też, tak bardzo ważne było, aby wybudować kuchnię zanim deszcze uniemożliwią budowę.


Sfinalizowanie budowy zajęło nam  2,5 miesiąca, bo deszcze uniemożliwiły część prac. Mieliśmy przestoje. Niemniej jednak najważniejszy etap budowy był osiągniety już po 4 tygodniach. Od połowy marca uczniowie z wioski Kolang'a dostają owsiankę każdego dnia - bez wzgledu na pogodę. Teraz można gotować nawet wtedy, gdy pada ulewny deszcz:) Czy to nie brzmi fantastycznie?!

Wielkie otwarcie zrobiliśmy jeszcze przed zakończeniem budowy. To naprawdę było ogromne wydarzenie. Uczniowie dostali ryż z mięsem i warzywami, a na deser owoce. Szczęście rozpierało serca nas wszystkich. 

PROBLEM DOŻYWIANIA NASZYCH PODOPIECZNYCH W WIOSCE KOLANG'A JUŻ NIE ISTNIEJE. DZIĘKUJĘ RAZ JESZCZE WSZYSTKIM DARCZYŃCOM !!!!!  TO DZIĘKI WAM  ŚWIAT STAJE SIĘ NIECO LEPSZY.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 133 osoby
3 994 zł (107,36%)