Zbiórka archiwalna
Możesz wesprzeć aktualną zbiórkę
Postęp aktualnej zbiórki
15 530 zł (13,83%)
Wesprzyj
Pokaż Ukryj

Błagam cię córeczko – wróć do mnie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 843 osoby
36 002,79 zł (39,35%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0059857 Maja
Zbiórka na cel
Trzymiesięczny turnus rehabilitacyjny

Maja Krzyżek, 16 lat

Dąbrowa Górnicza, śląskie

Stan po wypadku komunikacyjnym - stan minimalnej świadomości

Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2019
Zakończenie: 5 Sierpnia 2020

08 Czerwca 2020, 00:40
Garść dobrych informacji!

Majeczka wreszcie wróciła do domu! Dzięki środkom zebranym na siepomaga.pl udało się kupić pionizator, dzięki czemu powrót do brata, mamy i taty był możliwy. Stan Mai się znacznie poprawił, ale wciąż dojeżdża teraz na rehabilitację ambulatoryjną. Teraz jednak może spędzać czas częściej wśród osób, które ją kochają i kibicują jej powrotowi do zdrowia!

Maja Krzyżek

Siedzę w szpitalu przy łóżku Mai, trzymam ją za rękę i mówię do niej. Tak jest każdego dnia od pięciu już miesięcy. W lipcu moja córka miała wypadek samochodowy. Auto, którym podróżowała, uderzyło w drzewo. Moja córeczka cudem przeżyła, ale jej przyjaciel zginął. Majeczka doznała ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego, licznych złamań kości czaszki, oczodołów, strzaskane były płaty czołowe mózgu. Przy przyjmowaniu do szpitala lekarz powiedział, że to cud, że dotarła tu wciąż żywa.

Maja na OIOMie leżała miesiąc, potem przeniesiona na oddział neurologii następnie znów OIOM i na neurochirurgie. Lekarze robili wszystko, by wyciągnąć ją z tego, by skutki były jak najmniejsze. Udało się ocalić życie, ale straciliśmy coś równie cennego – kontakt z Mają!

Maja Krzyżek

Moja córeczka jest w stanie minimalnej świadomości. Nie ma z nią na razie kontaktu, choć zdarzają się momenty, które napawają  nadzieją. Córka rusza ręką i otwiera oczy. Moja kochana Majeczka jest przytomna. Co więcej, po raz pierwszy od miesięcy mogła spróbować chleba z masłem. Do tej pory była karmiona sonda dojelitowa. Nic nas tak nie ucieszyło w ostatnich tygodniach, a przecież brzmi to tak naturalnie i normalnie. Zawsze szykowałam jej jedzenie, troszczyłam się o nią i to nigdy się nie zmieni.

Uratowane życie to dopiero początek najcięższego wyzwania, jakie stoi przed moim dzieckiem. Musimy nawiązać kontakt i odzyskać jej dawne życie! Niestety na Majeczkę czyha wiele niebezpieczeństw...

Maja Krzyżek

W czasie leczenia rozwinął się stan zapalny i ropień okolicy zatoki sitowej i oczodołu, co wymagało interwencji chirurgicznej. Maja przeszła już 3 operacje plastyki opony twardej, aby zatrzymać płynotok płynu mózgowo-rdzeniowego i uniemożliwić dostawanie się powietrza do mózgu. Na ten moment najważniejsza jest intensywna i całościowa rehabilitacja, aby mogła wrócić do tej cudownej wersji siebie. 

Maja dostała się właśnie do liceum wojskowego, co było jej wielkim marzeniem. Wierzę, że córka jeszcze zacznie tam naukę. Maja jest również uzdolniona muzycznie – ukończyła I stopień szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Jej marzeniem było mini studio nagrań w domu. Maja jeszcze nie wie, że czeka na nią niespodzianka. Kiedy odzyska siły, będzie miała szansę wydać własną płytę.

Maja Krzyżek

Koszty rehabilitacji są ogromne, a będzie to proces długotrwały, dlatego uruchamiamy akcję pomocy. Z całego serca proszę o pomoc dla Mai. Niech marzenia mojej córki, które przerwał wypadek, mają szansę się spełnić! Siedzę przy jej łóżku i trzymam ją za rękę – będę tutaj, kiedy przytomnie spojrzy mi w oczy, kiedy wypowie pierwsze od tragicznego wypadku słowo. Nigdzie się stąd nie ruszę, bo muszę być w chwili, kiedy wróci – taka jest rola matki. 

Wierzę, tęsknię i kocham!

Mama

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 843 osoby
36 002,79 zł (39,35%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0059857 Maja