Fundacja "DROGA KU ZDROWIU"

Fundacja "DROGA KU ZDROWIU"
1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Włocławek, kujawsko-pomorskie

Idea powstania fundacji "Droga ku zdrowiu" i kliniki zajmującej się badaniami nad CCSVI zrodziła się w naszych umysłach, gdyż u bliskich nam osób rozpoznano stwardnienie rozsiane. Mimo sporych nakładów finansowych bezskutecznie szukaliśmy pomocy na całym świecie.

Przyświecał nam jeden cel. Znaleźć sposób na wyjście z choroby i poprawę jakości życia naszych bliskich. Po wielu latach, przetestowaniu dziesiątek terapii medycyny konwencjonalnej i alternatywnej zainteresowaliśmy się CCSVI współistniejącym z SM.

Być może wreszcie udało nam się znaleźć korelację, która umożliwi terapię redukującą większość objawów neurologicznych charakterystycznych dla chorób neurodegeneracyjnych u znacznej liczby chorych. Mimo iż większość zabiegów CCSVI przeprowadzanych na całym świecie przyniosła poprawę stanu neurologicznego w ocenie pacjentów, to jeszcze nikt z „punktu widzenia nauki” nie udowodnił, czy terapia CCSVI rzeczywiście działa i jest skuteczna, a jeśli tak , to u których chorych zyski z procedury uzasadniają interwencję. Dla dobra nauki, jak i pacjentów należy zatem jednoznacznie wykazać, bądź wykluczyć korelację między deformacjami w układzie żylnym a objawami neurologicznymi przypisywanymi MS.

To właśnie robimy w naszej klinice. Każdy pacjent jest uczestnikiem większego, wieloletniego badania klinicznego (protokół badania zaaprobowany przez Komisję Bioetyczną), mającego na celu nie tylko pomóc pacjentom, ale jednoznacznie określić relację pomiędzy CCSVI a licznymi objawami neurologicznymi. Badanie prowadzone jest zgodnie ze standardami etyki medycznej, GCP (good clinical practice) i EBM (evidence based medicine). Mamy wielką nadzieję, że po latach kontrowersji procedury CCSVI będą mogły stać się standardem w leczeniu wielu chorób neurodegeneracyjnych.

W naszej klinice nie zajmujemy się jedynie poszerzaniem zwężeń żył szyjnych, tak jak to odbywa się w większości klinik CCSVI na świecie.
Przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu oraz najwyższej klasy lekarzy diagnozujemy zmienność związaną z odpływem krwi z mózgu oraz rdzenia kręgowego. Jako jedyni na świecie mierzymy gradienty ciśnień, dzięki czemu jesteśmy w stanie prawidłowo diagnozować patologie przepływu niewidoczne podczas standardowych procedur diagnostycznych.

Aby prowadzić nasze działania na najwyższym światowym poziomie, nasze pracownie wyposażyliśmy w 3-teslowy rezonans magnetyczny, najwyższej klasy angiograf oraz IVUS wraz z przystawką do mierzenia ciśnień, pozwalające na najbardziej zaawansowaną diagnostykę układu żylnego. Dysponujemy też nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym z zakresu biochemii, immunologii i biologii molekularnej.

Nasz zespół składa się z najwyższej klasy neurologów, chirurgów, anestezjologów, neurochirurgów, radiologów interwencyjnych oraz specjalistów w zakresie biochemii, immunologii i genetyki.

Cały proces nadzorowany jest przez zespół profesorów medycyny - specjalistów z zakresu chirurgii, radiologii, neuroradiologii interwencyjnej, biochemii i immunologii.

FUNDACJA ZBIERA ŚRODKI WYŁĄCZNIE NA POTRZEBY TERAPII CCSVI

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
20 zł miesięcznie