Fundacja "DROGA KU ZDROWIU"

Fundacja "DROGA KU ZDROWIU"
6 Stałych Pomagaczy
Anonimowy Pomagacz
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Cezary Głuch

E-mail info@ccsvi-clinic.com

Telefon +48 536 067 635

Lokalizacja Włocławek, pomorskie

Idea powstania fundacji "Droga ku zdrowiu" i kliniki zajmującej się badaniami nad CCSVI zrodziła się w naszych umysłach, gdyż u bliskich nam osób rozpoznano stwardnienie rozsiane. Mimo sporych nakładów finansowych bezskutecznie szukaliśmy pomocy na całym świecie.

Przyświecał nam jeden cel. Znaleźć sposób na wyjście z choroby i poprawę jakości życia naszych bliskich. Po wielu latach, przetestowaniu dziesiątek terapii medycyny konwencjonalnej i alternatywnej zainteresowaliśmy się CCSVI współistniejącym z SM.

Być może wreszcie udało nam się znaleźć korelację, która umożliwi terapię redukującą większość objawów neurologicznych charakterystycznych dla chorób neurodegeneracyjnych u znacznej liczby chorych. Mimo iż większość zabiegów CCSVI przeprowadzanych na całym świecie przyniosła poprawę stanu neurologicznego w ocenie pacjentów, to jeszcze nikt z „punktu widzenia nauki” nie udowodnił, czy terapia CCSVI rzeczywiście działa i jest skuteczna, a jeśli tak , to u których chorych zyski z procedury uzasadniają interwencję. Dla dobra nauki, jak i pacjentów należy zatem jednoznacznie wykazać, bądź wykluczyć korelację między deformacjami w układzie żylnym a objawami neurologicznymi przypisywanymi MS.

To właśnie robimy w naszej klinice. Każdy pacjent jest uczestnikiem większego, wieloletniego badania klinicznego (protokół badania zaaprobowany przez Komisję Bioetyczną), mającego na celu nie tylko pomóc pacjentom, ale jednoznacznie określić relację pomiędzy CCSVI a licznymi objawami neurologicznymi. Badanie prowadzone jest zgodnie ze standardami etyki medycznej, GCP (good clinical practice) i EBM (evidence based medicine). Mamy wielką nadzieję, że po latach kontrowersji procedury CCSVI będą mogły stać się standardem w leczeniu wielu chorób neurodegeneracyjnych.

W naszej klinice nie zajmujemy się jedynie poszerzaniem zwężeń żył szyjnych, tak jak to odbywa się w większości klinik CCSVI na świecie.
Przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu oraz najwyższej klasy lekarzy diagnozujemy zmienność związaną z odpływem krwi z mózgu oraz rdzenia kręgowego. Jako jedyni na świecie mierzymy gradienty ciśnień, dzięki czemu jesteśmy w stanie prawidłowo diagnozować patologie przepływu niewidoczne podczas standardowych procedur diagnostycznych.

Aby prowadzić nasze działania na najwyższym światowym poziomie, nasze pracownie wyposażyliśmy w 3-teslowy rezonans magnetyczny, najwyższej klasy angiograf oraz IVUS wraz z przystawką do mierzenia ciśnień, pozwalające na najbardziej zaawansowaną diagnostykę układu żylnego. Dysponujemy też nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym z zakresu biochemii, immunologii i biologii molekularnej.

Nasz zespół składa się z najwyższej klasy neurologów, chirurgów, anestezjologów, neurochirurgów, radiologów interwencyjnych oraz specjalistów w zakresie biochemii, immunologii i genetyki.

Cały proces nadzorowany jest przez zespół profesorów medycyny - specjalistów z zakresu chirurgii, radiologii, neuroradiologii interwencyjnej, biochemii i immunologii.

FUNDACJA ZBIERA ŚRODKI WYŁĄCZNIE NA POTRZEBY TERAPII CCSVI

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

25 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

200 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

6 Stałych Pomagaczy
Anonimowy Pomagacz
10 zł miesięcznie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość