Centrum Młodzieżowe Św. Elżbiety w Moundou

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 15 osób
1 150 zł (4,59%)

Warszawa, mazowieckie

Rozpoczęcie: 8 Kwietnia 2011
Zakończenie: 31 Grudnia 2011

W Czadzie Kapucyni posiadają pięć placówek misyjnych. Jedna z nich znajduje się w dwustutysięcznym mieście Moundou, o którym mówi się, że jest stolicą południa Czadu.

Kapucyni zajmują się tu jedynym w kraju, prężnie działającym ośrodkiem dla niepełnosprawnych. Pod opieką duszpasterską mają również szpital regionalny i więzienie.

Do Moundou licznie przybywa młodzież z okolicznych wiosek, licząc na kontynuację nauki w tutejszych liceach i na Uniwersytecie Bonne Homme.  Uczniowie przeważnie mieszkają u krewnych, znajomych lub wynajmują jakiś kąt do spania. O wielu z nich nikt się nie troszczy, nie mają środków do życia, przez co wielu  schodzi na drogę przestępczą.

W Czadzie nie ma księgarni. Nie można kupić książek, gazet i czasopism. Nieliczne biblioteki są bardzo ubogo wyposażone. Nie ma ośrodków, które proponowałyby młodzieży jakieś zajęcia kulturalne. Istnieją za to prymitywnie kina, w których wyświetlane są kiepskie filmy akcji oraz bary i puby, w których młodzież spędza większość swojego wolnego czasu.

W ramach projektu „Przez wielu dla Wielu” tworzymy miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli spotykać się i kreatywnie spędzać czas. Korzystać z biblioteki, uprawiać sport, oglądać wartościowe filmy, zakładać zespoły muzyczne. Miejsce, gdzie będą mogli się rozwijać.

Do tej pory wybudowaliśmy już trzy budynki. W jednym znajduje się duża sala przeznaczona na spotkania i trochę mniejsza, w której powstanie biblioteka. W drugim budynku docelowo ma się znajdować kaplica. A trzeci będzie spełniał rolę internatu, gdzie podczas roku szkolnego będzie mogło przenocować kilku młodych ludzi.
 
Mamy już budynki, ale brakuje wyposażenia. Potrzebujemy pomocy, by otworzyć nasze kapucyńskie Centrum Młodzieżowe Św. Elżbiety w Moundou.

Chcielibyśmy z waszą pomocą zebrać kwotę 25 000 złotych na zakup ławek szkolnych, krzeseł, tablic, szaf bibliotecznych, regałów, książek szkolnych, słowników, map, czasopism, skryptów, instrumentów muzycznych, siatki i piłek, oraz zestawu do ping ponga.

Serdecznie pozdrawiamy tych wszystkich, którzy postanowią wesprzeć w sposób moralny, duchowy i materialny to dzieło dla młodzieży.
Dziękujemy i zapewniamy, że wszystkich ofiarodawców otoczymy modlitwą.

 
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 15 osób
1 150 zł (4,59%)