Fundacja Chcę Żyć

Fundacja Chcę Żyć

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Zielonki, mazowieckie

Zatrzymaj się i pomyśl, po co żyjesz”
to motto, którym kierujemy się każdego dnia.

Nasza fundacja działa od 2006 r. w ośmioosobowym gronie. Wszyscy jesteśmy „pozytywnie nawiedzeni” i cieszymy się, że możemy dzięki naszej bezinteresownej pracy pomagać innym.

Fundacja utrzymuje się z darowizn osób trzecich, jak i samych założycieli fundacji.

Ideą, która przyświecała nam, od początku było to, aby w życiu zrobić coś dobrego dla tych, którzy potrzebują pomocy, dlatego głównym celem naszej fundacji jest pomoc ciężko chorym dzieciom z bardzo ubogich rodzin.

Organizując fundację, byliśmy przekonani, że najwięcej problemów jest w ubogich rodzinach, w których są chore dzieci na choroby nowotworowe. W praktyce okazało się, że najwięcej dramatów jest w bardzo biednych rodzinach wychowujących kalekie dzieci z tym wad wrodzonych, porażeń poporodowych, wypadków itp.

Często taka rodzina rozpada się, a samotna matka bohatersko walczy o jakiekolwiek uruchomienie sparaliżowanego dziecka, żyjąc na granicy nędzy z alimentów i zasiłków.

Fundacja działa w sposób kompleksowy. Nie przekazujemy żadnych darowizn pieniężnych potrzebującym (aby uniknąć niewłaściwego wykorzystania powierzonych środków), a zgromadzone środki przeznaczamy na zaspokojenie konkretnych potrzeb (rehabilitacja, zakup leków, badania, paczki z pomocą).
 

Wpłaty

Ładuję...