Pasożytom dziękujemy, chrońmy dzieci

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 174 osoby
4 788 zł (100%)
Zbiórka na cel
Budowa ogrodzenia dla oratorium, by chronić dzieci i poprawić poziom higieny

Oratorium w Nguelemendouka

Warszawa, mazowieckie

Brak ogrodzenia

Rozpoczęcie: 17 Maja 2017
Zakończenie: 20 Czerwca 2017

Mamy ogrodzenie! Z Oratorium korzysta prawie 300 dzieci. Polskie misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek zapewniają im posiłki, pomoc w nauce oraz prowadzą wiele zajęć, które wpływają pozytywnie na rozwój – zarówno tych młodszych jak i starszych podopiecznych.

Brak ogrodzenia terenu oratorium był poważnym problemem.

Siostra Rozalia Oleniacz, w swojej prośbie skierowanej do Fundacji pisała, że zwierzęta hodowlane chodzące wolno po okolicy, podchodzą pod budynki Oratorium, niszcząc je i roznosząc zanieczyszczenia, które były przyczyną wielu chorób u dzieci.

W lipcu br. przedstawiciele Fundacji Dzieci Afryki, mogli na własne oczy przekonać się, jakie są efekty zbiórki na siepomaga.pl, zakończonej sukcesem, dzięki wielu Ludziom Pięknych Serc.

Postawiono ogrodzenie, zreperowano zniszczone przez zwierzęta wejście na stołówkę oraz odmalowano częściowo stoły – pokryto je lakierem ochronnym, który ma zabezpieczyć drewno przed kornikami, by jeszcze długo mogły służyć dzieciom.

W tej chwili teren Oratorium jest dobrze zabezpieczony przed wszędobylskimi świnkami i kozami, dzięki czemu na pewno wzrośnie bezpieczeństwo dzieci.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i za każdą przekazaną złotówkę, która przyczyniła się do poprawy warunków na tej placówce.

Ładuję...

504 zł

REHMEDICA

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 174 osoby
4 788 zł (100%)