Kobieta-Skała z powodzią nie wygrała

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 160 osób
10 111,70 zł (30,64%)
Zbiórka na cel
odbudowa domu po powodzi

Konin, wielkopolskie

Rozpoczęcie: 19 Listopada 2012
Zakończenie: 30 Października 2013

Pani Magda ma 40 lat. Jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym. Choruje na cukrzycę, niedoczynność tarczycy i zespół Cushinga. Ma również niedowład prawej ręki. Pomimo swojej niepełnosprawności doskonale prowadzi swoje gospodarstwo rolne. Sama obsługuje maszyny rolnicze, a jak trzeba, to jeszcze pomaga sąsiadom. Razem ze swoim 64-letnim wujem gospodarują na 40 hektarach ziemi (pola i łąki są zagospodarowane i zadbane). W gospodarstwie na utrzymaniu jest 26 krów, 15 świń, 27 kotów i 9 psów.Niestety, w wyniku powodzi w 2010 roku jej gospodarstwo bardzo ucierpiało. Krowy i świnie udało Jej się wywieźć, ale wszystko inne zalała woda. Budynki gospodarcze i dom zostały zalane półmetrową falą powodziową. Cały dorobek życia - wyposażenie domu, ubrania, rzeczy osobiste zostały porwane przez wodę lub uległy doszczętnemu zniszczeniu. Gospodarstwo było w opłakanym stanie. Ściany nośne domu obsunęły się, w wyniku czego popękał również dach.Pani Magda jednak nie zamierzała się tak łatwo poddać. Jest silną kobietą, w życiu przeszła już wiele, dlatego, nie czekając na pomoc innych, zakasała rękawy i rozpoczęła wielki trud odbudowy zniszczeń wyrządzonych przez żywioł.We wrześniu 2011 roku kolejny raz na głowę Pani Magdy spadły gromy. Tym razem kilkunastominutowa nawałnica z gradem zrujnowała tylko co odbudowany dach. Nie było innego wyjścia jak przenieść się do tymczasowego lokum, którym stał się kontener. Przez rok i osiem miesięcy warunki mieszkaniowe były dalekie od ideału.


 
Na szczęście wówczas z pomocą przyszli sąsiedzi, osoby indywidualne, instytucje, firmy i media.  Dzięki tym osobom udało się przeprowadzić podstawowe prace remontowe domu oraz zapewnić artykuły spożywcze, higieniczne, ubrania, obuwie i najpotrzebniejsze meble. Ściany budynku zostały wzmocnione, wstawiono nowe okna na parterze i ułożono nowy dach. Częściowo wykończono kuchnię i jeden pokój.


 
Jednak wciąż pozostało bardzo wiele do zrobienia. Od lipca 2012 roku rodzina mieszka w niewykończonym budynku, w bardzo trudnych warunkach. Pani Magda nie jest w stanie sama wyremontować domu, dlatego potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli.Potrzebujemy 33.000 zł na zakończenie rozpoczętych prac budowalno-remontowych w domu Pani Magdy. Tak, wiemy, to kwota olbrzymia i wymagająca ogromnego zaangażowania. Dlatego liczymy, że i w tym wypadku wykażecie się współczuciem oraz szlachetnością i pomożecie Pani Magdzie podnieść się z kolan i znów stanąć na nogi.Szczególnie pilne z powodu zimy jest zainstalowanie centralnego ogrzewania. Niezbędne jest również wykonanie instalacji hydraulicznej, kanalizacji z szambem oraz położenie posadzek.

Dzięki pierwszym wpłatom pomagaczy udało się wykonać tynki pomieszczeń (zdjęcia z wykonanych prac do obejrzenia w galerii). Natomiast w marcu, anonimowy darczyńca kupił Pani Magdzie piec! W odbudowę domu włączyły się lokalne firmy. Na własny koszt podłączą wodę, oraz instalację centralnego ogrzewania. Dziękujemy za wsparcie. Cały czas jest potrzebne Wasze zaangażowanie i mobilizacja, aby uzbierać pozostałą część.

Pani Magda jest osobą, która mimo swojej trudnej sytuacji wciąż się uśmiecha i na przekór losowi idzie do przodu, nie narzeka, nie czeka, aż ktoś Jej pomoże, tylko sama bierze się do pracy. Potrzebna jest każda pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 160 osób
10 111,70 zł (30,64%)