Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro

Reprezentant Janusz Nowak

E-mail ksiegowosc@czynmydobro.pl

Telefon 0 22 622 56 78

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro powstała dnia 18 kwietnia 2007 r. Inspiracją nazwy fundacji stały się słowa św. Alojzego Orione, które brzmią: Czyńcie dobro wszystkim, czyńcie dobro zawsze, zła nigdy i nikomu.

Misją Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro jest wypełnienie duchowego testamentu Patrona św. Alojzego Orione poprzez pochylanie się nad potrzebującymi, prowadzenie ich do Jezusa oraz czynienie dobra zawsze wobec wszystkich.

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro świadczy szeroko pojętą pomoc społeczną. Dzięki ofiarności Darczyńców wspieramy finansowo wielu potrzebujących zarówno w kraju, jak i za granicą. W ramach celów statutowych realizujemy projekty oriońskie, misyjne, humanitarne, indywidualne i ekologiczne.

Obszary działania: dzieci i młodzież, osoby chore, niepełnosprawne, wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem, podopieczni placówek oriońskich.

Pomoc Afryce: Pomagamy afrykańskim dzieciom żyjącym w skrajnym ubóstwie, pobawionym dostępu do edukacji i perspektyw na przyszłość. Współpracujemy z placówkami misyjnymi w Kenii: Kaburugi (od 2007 r.) i Laare (od 2009 r.) i oraz z misją Sióstr Orionistek w Ankazoabo-Sud na Madagaskarze (od 2014 r.). Poprzez projekt adopcji na odległość dajemy dzieciom szansę na lepsze życie (w 2016 r. pomocą objęliśmy już 1300 dzieci).

Promujemy i organizujemy wolontariat krajowy i misyjny.
Wolontariat krajowy: W okresie IX.2012- VIII.2016 prowadziliśmy Centrum Wolontariatu Don Orione w Zduńskiej Woli. Od II.2016 działa Centrum Wolontariatu Don Orione w Łaźniewie.

Wolontariat misyjny: Jako pierwsze na długoterminowy wolontariat misyjny do Misji Laare w Kenii udały się w 2012 roku Klaudia i Monika. Następnie, z inicjatywy grupy młodych ludzi (głównie medyków) z Lublina, w maju 2015 r. powstał projekt misyjny AfricaMed. Celem projektu jest niesienie pomocy finansowej i wolontaryjnej placówkom medycznym w Kenii i Tanzanii.  W 2015 roku na miesięczny wolontariat misyjny wyjechało 4 wolontariuszy,
m. in. lekarz, stomatolog i studentka farmacji.

Czyńmy Dobro, a wówczas świat stanie się lepszy i piękniejszy!

Wsparli

100 zł

Dominika

200 zł

Łukasz Serafin

200 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

350 zł

Anonimowy Pomagacz

200 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość