Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro

Reprezentant Janusz Nowak

E-mail ksiegowosc@czynmydobro.pl

Telefon 694 631 057

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro została powołana 18 kwietnia 2007 roku. Misją Fundacji jest wypełnienie duchowego testamentu Patrona św. Alojzego Orione poprzez pochylanie się nad potrzebującymi, prowadzenie ich do Jezusa oraz czynienie dobra zawsze wobec wszystkich.

Pomocą obejmujemy dzieci i młodzież oraz dorosłych. Naszymi Podopiecznymi są osoby chore, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem. Dzięki ofiarności Darczyńców możemy pokrywać koszty leczenia i rehabilitacji. Każda nawet najmniejsza wpłata, czy też przekazany 1 procent podatku to ogromna szansa dla każdego z naszych Podopiecznych. Docieramy do potrzebujących w Polsce, na Białorusi, na Ukrainie, w Syrii oraz w Afryce: Kenii, Mozambiku i Madagaskarze.

Troszczymy się o afrykańskie dzieci żyjące w skrajnym ubóstwie i pozbawione dostępu do edukacji. Poprzez trzy projekty adopcji na odległość nasza pomoc dociera do dzieci z Kenii i Madagaskaru. Ponadto promujemy i organizujemy wolontariat krajowy i misyjny.

Trzy główne rodzaje działalności nieodpłatnej pożytku publicznego, jakie prowadzi nasza Fundacja to: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, działalność charytatywna oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Czyńmy Dobro, a wówczas świat stanie się lepszy i piękniejszy!

Wsparli

50 zł

Dacjusz Ofm

42,19 zł

Anonimowy Pomagacz

Na dobry początek... 1/100 kwoty już jest. Dołącz i Ty. Zapraszam: Mój pierwszy bieg maratoński dla Lenki - Projekt nr 49 Fundacji Ks. Orione Czyńmy Dobro
30 zł

Anonimowy Pomagacz

Na szkołę w Laare
25 zł

Grażyna Frątczak Kocur

Chciałabym MateuszowiKrawczykowi zaproponować badanie z "kropli krwi", które pozwoliło mi wyjść z leczonej u hematologa anemii. We krwi miałam larwy tasiemców
5 zł

K

Darowizna przekazana przez skarbonkę Papilotki pomagają walczyć z białaczką
X zł

justyna bagniewska

Darowizna przekazana przez skarbonkę Papilotki pomagają walczyć z białaczką

Pokaż więcej