Marzenie Mateusza

dagmara
organizator skarbonki

Wszyscy, ktorzy mnie znaja wiedza, ze kocham bieganie. Rownoczenie nic nie sprawia mi wiekszej przyjemnosci niz pomaganie innym. Start w biegach masowych umozliwia mi polaczenie dwoch tych cudownych rzeczy. Biegajac w UK zawsze organizuje zbiorki na rzecz pomocy potrzebujacym w Londynie. Dzieki stronie siepomaga mam szanse zrobic to samo w Polsce.

Kochani pomozmy uszczesliwic tego malego chlopaca, przyczynmy sie choc w malym kawaleczku do spelnienia jego marzenia.

Ponizej kopiuje orginalny tekst o Mateuszu:

Jedenastoletni Mateusz choruje na ziarnicę złośliwą. Jest to choroba nowotworowa układu chłonnego, atakująca  węzły chłonne i tkankę limfatyczną. Chłopiec mieszka w pełnym miłości rodzinnym domu dziecka w Straszynie (niedaleko Gdańska). Ogromne wsparcie ze strony rodziców i rodzeństwa powoduje, że łatwiej jest mu walczyć z tą ciężką chorobą. Chcielibyśmy, aby również spełnienie jego największego marzenia dało mu radość, siłę oraz wiarę w to, że nawet rzeczy z pozoru niemożliwe, stają się możliwymi.

 

Mateusz lubi słuchać muzyki oraz interesuje się sportem. Zapytany o swoje największe marzenie zastanawiał się nad spotkaniem z Mariuszem Pudzianowskim lub Arturem Borucem. Zdecydował jednak, że chciałby pojechać do Legolandu, by, oprócz chwil radości w tym parku rozrywki, spotkać się ze swoją siostrą, która jest w Danii. Siostra Mateusza mieszka w mieście oddalonym od Legolandu, ale na jeden dzień wymarzonego wyjazdu brata, przyjedzie specjalnie do Billund w Danii, dzięki czemu będą mogli spotkać się i wszyscy razem spędzić dzień, zapewne pełen emocji.

 

Koszt trzy lub czterodniowego wyjazdu Mateusza, jego dwóch sióstr i opiekunów z rodzinnego domu dziecka, którzy będą brali udział w tym niezwykłym wydarzeniu, to ok. 6 500 tys. zł.

 

Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się spełnić to piękne marzenie chłopca, doświadczonego przez los rozłąką z bliskimi i ciężką chorobą i że emocje związane z wyjazdem pomogą mu zmagać się z trudem każdego dnia.

Wsparli

15 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20
30 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

Dagi super!!!
30 zł

Anonimowy Pomagacz

go dagi
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
33%
100 zł Wsparło 5 osób CEL: 300 ZŁ