O czym marzę - żeby wstać

Dawid Duda
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Przeszczep komórek w Moskwie

Zgłaszający zbiórkę: Stowarzyszenie Sursum Corda
Dawid Duda
Nowy Sącz, małopolskie
Rozpoczęcie: 14 Września 2011
Zakończenie: 31 Marca 2012

Rezultat zbiórki

Nareszcie doszedł do skutku mój wyjazd do kliniki w Moskwie! Przyjechałem 6 listopada i będę tutaj przez 3 tygodnie. Jak na razie przechodzę wiele różnych badań i testów. Dzisiaj rozpoczynam również rehabilitację i przygotowuję się do pierwszego wszczepu komórek w miejsce uszkodzonego rdzenia. Wiążę z tym wiele nadziei na przyszłość.

 

Przez cały pobyt będę codziennie pracował z rehabilitantem, intensywnie ćwicząc. Rosjanie twierdzą, że sam pomyślnie wykonany wszczep to połowa sukcesu. Teraz najważniejsza jest codzienna intensywna rehabilitacja, która ma przynieś efekty całego leczenia. To nie będzie mój ostatni wyjazd do Moskwy. Za 3 miesiące ponownie będę musiał stawić się w klinice.

 

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że mogłem podjąć leczenie w Moskwie. Tylko dzięki temu leczeniu będę mógł stanąć na nogach i wrócić do sprawności.


Serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Dawid Duda

Opis zbiórki

Dawid ma 22 lata, a jego wielką pasją są motocykle. Od najmłodszych lat miał z nimi styczność. Zaczynał od motorowerów, które częściej rozbierał i składał niż na nich jeździł, ale dzięki temu nauczył się właściwie oceniać każdą nową maszynę.
 
W kwietniu 2009 roku dosłownie kilka sekund sprawiło, że jego życie zupełnie zmieniło swój tor. Jadąc motorem, trasą, którą przemierzał setki razy, najechał na betonowy słupek graniczny, niewidoczny w wysokiej trawie. W wyniku upadku został sparaliżowany od pasa w dół.
 
Od wypadku minęło już 2,5 roku, w tym czasie przebywał już w kilku ośrodkach rehabilitacyjnych, szukając szansy na powrót do pełni sił. Codziennie zmaga się z trudnościami, wspierany przez rodzinę i przyjaciół. Wierzy, że uda mu się wrócić do zdrowia.

Jego największą pasją były i nadal są motocykle, a marzeniem praca w służbach mundurowych (skończył liceum o profilu wojskowym i rozpoczął studia na kierunku  wychowanie obronne i wiedza o społeczeństwie). Dlatego też po wypadku nie przerwał studiów na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, lecz dzięki przychylności Uczelni kontynuuje naukę indywidualnym tokiem, codziennie walcząc z przeciwnościami i chorobą.

Dla Dawida jest szansa na powrót do zdrowia. Taką możliwość daje przeszczep paraplegików autogenicznych glejowych komórek węchowych, który z dużym powodzeniem wykonuje moskiewska klinika, specjalizująca się w leczeniu urazów kręgosłupa. Jednak operacja jest bardzo kosztowna.

Na chwilę obecną, dzięki zebranym funduszom od darczyńców - zarówno firm, instytucji jak i osób prywatnych, a także przekazanego 1% podatku, udało się zgromadzić prawie 52 000 zł. Niestety, zabieg jest bardzo kosztowny i na I etap operacji potrzeba jeszcze około 40 000 złotych. Czy pomożesz Dawidowi spełnić jego marzenia i wstać?


 

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki