Czytasz archiwalną wersję tej zbiórki
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Serce Dawidka

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 951 osób
33 480 zł (100,7%)
Zbiórka na cel
operacja wrodzonej wady serca w niemieckiej klinice w Munster

Dawid Zacharski, 11 lat

Minkowskie, opolskie

wada serca; dziecięce porażenie mózgowe, padaczka - wynik powikłań po operacji

Rozpoczęcie: 26 Kwietnia 2013
Zakończenie: 26 Czerwca 2013

Operacja Dawidkowego serduszka odbyła się 27 czerwca 2013 roku. Sama operacja trwała 4 godziny, po rozmowie z Profesorem Malcem dowiedzieliśmy się, że to co profesor zaplanował, udało się zrobić. Był co prawda incydent neurologiczny związany z napadami padaczki, ale po podaniu odpowiednich leków po 2 dniach wszystko wróciło do normy.

Drugą chwilę zgrozy rodzice przeżyli, gdy podczas operacji okazało się, że na lewej komorze serca Dawidek ma tętniaka, który zagraża jego życiu. Na szczęście udało się go usunąć. 1 lipca Dawidek został przeniesiony z intensywnej terapii na normalną salę. Jego usta, paluszki nie są już sine, tylko pięknie różowe, a stópki są cieplutkie.  Lekarze powiedzieli, że to już ostatnia operacja serduszka Dawida :)

Dawid Zacharski

Teraz tylko przed Dawidem długa i ciężka rehabilitacja, żeby postawić go na nogi. Będziemy robić co w naszej mocy, żeby syn mógł sam siedzieć i zrobić pierwszy krok. Obecnie Dawid jest trochę marudny i obolały, ale pomalutku dochodzi do siebie. Chcieliśmy podziękować wszystkim ludziom, którzy przyczynili się uzbierania kwoty potrzebnej do operacji. Z całego serca dziękujemy!

Ania i Jacek - Rodzice

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 951 osób
33 480 zł (100,7%)