Delfinoterapia Radka

Radek Patan
Zbiórka zakończona
Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Niesiemy Nadzieję
Radek Patan
Poznań, wielkopolskie
Rozpoczęcie: 7 Października 2010
Zakończenie: 13 Grudnia 2010

Rezultat zbiórki

Kilka miesięcy temu pomogliście nam uzbierać środki na delfinoterapię naszego syna Radka. Dziś chcieliśmy Wam raz jeszcze podziękować (i przeprosić tych, którym nie możemy podziękować osobiście, bo pomagali nam anonimowo, albo nie mamy do nich kontaktu).

Kochani!!!! WRÓCILIŚMY :)Było wspaniale, terapia cudowna, Radek wrócił z delfinoterapii nie tylko zdrowszy, sprawniejszy ale i szczęśliwszy. To był magiczny i niezapomniany czas.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany szczegółami terapii albo efektami - piszcie, dzwońcie i pytajcie, a tymczasem kilka zdjęć  i wielki nasz szacunek, że byliście, gdy tego potrzebowaliśmy.

Opis zbiórki

Radek (4,5 roku) ma wiele problemów zdrowotnych i wymaga wielospecjalistycznej opieki medycznej. Jest wcześniakiem, a o zdrowie musiał zacząć walczyć, pływając jeszcze w brzuchu mamy - ma hipotrofię. Rytm jego dzieciństwa wyznaczają liczne zabiegi. Codziennie wymaga intensywnej rehabilitacji narządów ruchu i wzroku, ponieważ cierpi na dziecięce porażenie mózgowe stopnia lekkiego, a w móżdżku zagnieździła się torbiel. Raz w miesiącu musi mieć przetaczane gammaglobuliny, ponieważ stwierdzono u niego przejściową hipogammaglobulinemia. A to tylko część zabiegów, które przedszkolak, jak na swoje 4,5 roku, dzielnie znosi.

Dzięki codziennej rehabilitacji, turnusom i lekom, Radek poczynił niesamowite postępy. Obecnie chodzi, mówi i jest bardzo bystrym i pogodnym chłopcem. Ma niesamowitą wolę walki i sprawia, że każdy, kto na niego spojrzy, od razu się uśmiecha. Chociaż jeszcze długo będzie wymagał ćwiczeń i wielospecjalistycznej opieki, dziś już niewiele różni go od zdrowych rówieśników.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej determinacji Radek będzie rósł i zdrowiał z każdym dniem. Chłopiec wymaga wielu terapii, a jego rodzice nie są w stanie pokryć tych naprawdę dużych wydatków. To wyjątkowa sytuacja – mimo tych wszystkich problemów zdrowotnych, Radek ma szansę żyć samodzielnie. Leczenie przynosi ogromną poprawę, i jeśli będzie kontynuowane, jest nadzieja na to, że Radek będzie na tyle zdrowy, by normalnie funkcjonować.


Mimo wielu wyrzeczeń, rodzina Radka nie jest w stanie opłacić zajęć, dzięki którym chłopiec zdrowieje - delfinoterapii, turnusów rehabilitacyjnych, zajęć integracji sensorycznej, a także przedszkola. Zrozumie ich każdy, kto doświadczył na własnej skórze, jak trudno nauczyć dziecko z mózgowym porażeniem dziecięcym chodzić, mówić, widzieć, dogonić rówieśników.
 

By nie zmarnować tego, co do tej pory udało się osiągnąć, Radek powinien mieć zapewnioną ciągłą rehabilitację. Ogromne nadzieje daje delfinoterapia, która może sprawić, że Radzio całkowicie wyzdrowieje. Delfiny mają kojący wpływ na system nerwowy. Zabawa z nimi może sprawić, że znikną współruchy, nadpobudliwość, zaburzenia równowagi, poprawi się wzrok a i podbuduje odporność. Chcielibyśmy zebrać 5 000 zł na delfinoterapię. Z Państwa pomocą Radek będzie mógł zdrowieć pod okiem tych wspaniałych terapeutów.
 

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki