Fundacja DEMOS

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Odporyszów (gmina Żabno), małopolskie

Fundacja DEMOS i Stowarzyszenie SIEMACHA, doświadczone i współdziałające od ponad 20 lat organizacje pomagają ukraińskim dzieciom od wybuchu wojny w Donbasie. W placówkach w Krakowie i Wrocławiu pod opieką SIEMACHY znajduje się obecnie ok. 300 dzieci, które z opiekunami uciekły z kraju przed biedą i wojną. Zapewniamy im opiekę dzienną, wsparcie edukacyjne,
możliwości rozwoju osobistego. W obliczu ostatnich wydarzeń postanowiliśmy skupić się na pomocy ukraińskim sierotom, w tym także dzieciom niepełnosprawnym.
Fundacja DEMOS przystępuje do tworzenia zaplecza lokalowego na przyjęcie dużych grup sierot z Ukrainy. Rozpoczyna od powiększenia domu dziecka, działającego od ośmiu lat w Odporyszowie k. Tarnowa, w którym już wkrótce znajdą się dzieci z Ukrainy.
Stowarzyszenie SIEMACHA w swoich placówkach na terenie Polski południowej na bieżąco pomaga ukraińskim dzieciom i ich rodzinom. Udziela także okresowego schronienia nowo przybyłym osobom. W momencie uruchomienia placówki dla sierot z Ukrainy zapewni całodobową opiekę wraz z gotowością zaopiekowania się nimi aż do pełnoletności.