I nie opuszczę Cię aż do śmierci

Zbiórka na cel: zakup specjalistycznego elektrycznego wózka inwalidzkiego
Zbiórka zakończona
Marcelina Turek
Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 685 osób
16 030 zł (100,19%)

Marcelina

wrodzona łamliwość kości

Lipnica Wielka, małopolskie

Rozpoczęcie: 28 Lipca 2016
Zakończenie: 12 Września 2016

Rezultat zbiórki

Kiedy Marcelinka przyszła na świat wydawało się, że jest zdrowym noworodkiem, ale już po paru miesiącach zaczęły jej się łamać kości - przy przewijaniu, noszeniu... Lekarze zdiagnozowali nieuleczalną chorobę genetyczną - wrodzoną łamliwość kości. Marcelina nigdy nie chodziła, porusza się na wózku inwalidzkim. Jej ciało jest zdeformowane, praktycznie nie rośnie, a pęknięcia kości zdarzają się nawet przy tak błahych czynnościach jak np. podnoszenie kubka. Operacyjne interwencje nie przyniosły niestety żadnego skutku.

15-latka od bardzo bardzo dawna marzyła o specjalistycznym wózku elektrycznym. Powtarzała, że nic innego nie jest ważne, nic innego się nie liczy. Trudno się dziwić – tylko nowy wózek mógłby zapewnić dziewczynie choć minimum niezależności i samodzielności w codziennym funkcjonowaniu. Bez tego sprzętu uczęszczanie do szkoły czy wybranie się ze znajomymi do kina byłoby praktycznie niemożliwe. Jesienią Marcelina zaczęła też naukę w nowej placówce, dlatego tym bardziej zależało jej, aby poradzić sobie w nowym otoczeniu, wśród nowych ludzi. Aby nie rezygnować z życia i nie być cały czas zależną od pomocy innych.

Trudno opisać szczęście nastolatki, kiedy jej największa fantazja stała się rzeczywistością. Profesjonalny wózek elektryczny, który trafił do niej w listopadzie, został stworzony dokładnie pod wymiary jej ciała i dostosowany do jej potrzeb. Nie było czasu do stracenia – Marcelina od razu chciała wypróbować swój wyśniony pojazd! Wszystko pasowało i działało bez najmniejszego zarzutu, a dziewczyna była zachwycona możliwościami, jakie daje wózek i ogromnym komfortem użytkowania. To była piękna chwila również dla rodziców 15-latki. Oboje mieli łzy wzruszenia w oczach, kiedy patrzyli na zachwyconą córkę.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do spełnienia marzenia Marceliny. Nowy wózek dodał jej skrzydeł!

30 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

życzymy Ci pokoju Pana Jezusa w Twym sercu :-)
50 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Verified Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 685 osób
16 030 zł (100,19%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość