Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Odrobina Twojej magii potrzebna od zaraz

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 301 osób
7 610 zł (57,73%)
Zbiórka na cel
pionizator aktywny Squiggles z firmy Ottobock

Dominik Poślad, 7 lat

Dębno Polskie, pow. rawicki, wielkopolskie

rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, przepuklina oponowo-rdzeniowa, pęcherz neurogenny

Rozpoczęcie: 6 Października 2016
Zakończenie: 12 Kwietnia 2017

Kiedy usłyszałam od lekarza "gratuluję, jest Pani w ciąży", był to najpiękniejszy dzień w moim życiu.  Każde badanie potwierdzało to, że moje dziecko, synek, urodzi się zdrowe… Niestety stało się  inaczej, jakby ktoś rzucił na nas klątwę. Jednak ja nie przestaję w wysiłkach, żeby ją odczarować. Bardzo potrzebuję do tego Twojej pomocy...
Nadszedł ten wyczekiwany moment. Była niedziela 09.02.2016, gdy trafiłam na porodówkę, synek przyszedł na świat o godzinie 22:05. Kilka minut po porodzie usłyszałam diagnozę "przepuklina oponowo-rdzeniowa”  i wtedy świat wywrócił mi się do góry nogami... To wrodzona wada układu nerwowego, najcięższa postać rozszczepu kręgosłupa, w której źle wykształcone są kręgi, co powoduje nieprawidłowe przewodzenie impulsów nerwowych.

W jednym momencie mnóstwo badań, szereg papierów do podpisania. Między godziną 2 a 3 w nocy przewieziono synka do szpitala w Poznaniu, niestety ja musiałam zostać w szpitalu, w którym rodziłam, dzieliło nas 100 kilometrów… Były to najgorsze 3 doby pełne żalu, goryczy, tęsknoty, strasznego bólu... 10.02 synek przeszedł poważna operację zamknięcia przepukliny oraz wszczepiono mu układ zastawkowy. Otrzymaliśmy szereg skierowań do lekarzy urologa, neurologa, neurochirurga, ortopedy, trzeba było w jednym momencie nauczyć się cewnikowania co 3 godziny, instrukcji podawania. Nadszedł czas powrotu do domu, towarzyszyło mi uczucie radości, że możemy wrócić do najbliższych połączone ze strachem przed wielkim wyzwaniem. Bałam się, że sobie nie poradzę, nie nauczę się tylu rzeczy naraz, że nie będę mieć wystarczająco dużo sił, by wychować dziecko niepełnosprawne.
Początki były ciężkie, obawiałam się, że jestem złą mamą, nie potrafiłam nic załatwić, nie wiedziałam gdzie szukać specjalistów, do kogo z tym wszystkim się udać. Rehabilitację w Ośrodku Rehabilitacyjnym  na NFZ mamy 4x w tygodniu, znajduje się on 40 km od miejsca zamieszkania, resztę wizyt pobieramy prywatnie. Dominik potrzebuje stałej opieki, więc byłam zmuszona zrezygnować z pracy, a jedynym żywicielem rodziny jest ojciec dziecka.

Synek skończył dwa latka, przyszedł czas na podjęcie decyzji "wózek inwalidzki". Koszt przerastał nasze możliwości finansowe, ale uzyskaliśmy dofinansowanie. Udało się! Dzięki wspaniałym ludziom mój synek potrafi dojechać teraz sam, gdzie tylko chce i nie jest już zależny od mamy! Teraz razem wieszamy pranie, przygotowujemy kolację... Pierwszymi słowa na wózku były “mamo, jadę sam” z wielkim uśmiechem na twarzy... Kolejną rzeczą jaką musimy zakupić to pionizator, ale koszt takiego sprzętu jest ogromny. Jest jednak niezwykle potrzebny, bo dzięki niemu Dominik będzie mógł się przemieszczać oraz dążyć do uzyskania postawy pionowej, kształtując poszczególne partie mięśni. Cały budżet domowy pochłaniają nam dojazdy na rehabilitację  oraz wizyty lekarskie... Pozostaje mi tylko prosić o pomoc.
Czasem czuje się jak wróżka, która musi wyczarować coś nieosiągalnego dla przeciętnego człowieka. Proszę jeszcze o tą odrobinę magii, magii, którą jest pomaganie, aby wyczarować dla mojego tak bardzo potrzebny mu sprzęt… Teraz mogę powiedzie,  że dałam radę, nie poddałam się, choć większość wieczorów spędzałam płacząc i zadając sobie pytanie „dlaczego ja”?! Mimo tych wszystkich problemów synek jest bardzo pogodny, uśmiechnięty, pragnę, żeby miał z życia jak najwięcej radości. O niczym bardziej nie marzę niż o tym, aby pójść kiedyś z synkiem na spacer, pograć w piłkę, poskakać... Bardzo prosimy o każde, nawet to najmniejsze wsparcie, za które dziękujemy z całego serca.

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 301 osób
7 610 zł (57,73%)