Zbiórka archiwalna
Treść może zawierać nieaktualne informacje o Potrzebującym
Przejdź do najnowszej zbiórki
Pokaż Ukryj

Chcemy ją kochać, nie stracić! Trwa walka o życie Gabrysi!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 3 824 osoby
143 456 zł (101%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0004713 Gabrysia
Zbiórka na cel
ratowanie życia: operacja i leczenie wady serca w klinice w Munster

Gabrysia Bednarek, 19 miesięcy

Szczytno, warmińsko-mazurskie

HLHS – wrodzona wada serca

Rozpoczęcie: 24 Września 2019
Zakończenie: 26 Października 2019

Dziękujemy, że jesteś z nami i naszą córeczką. Dzięki Twojemu dobremu sercu jej małe, chore serduszko wciąż może bić… Dziś jesteśmy już w domu, w Polsce. Przeszliśmy jednak daleką drogę...

Gabrysia przyszła na świat w Klinice Uniwersyteckiej w Munster – niemieckim szpitalu, w którym ratuje się dzieci z najcięższymi wadami serca. Tu miała dwie operacje. To dzięki nim wciąż żyje.

Myśleliśmy, że będziemy w Munster maksymalnie kilkanaście dni… Tymczasem szpital stał się naszym domem na wiele tygodni. Gabrysia długo dochodziła do siebie po pierwszej operacji… Lekarze czekali, aż córeczka przybierze na wadze. Jest taka malutka.

Gabrysia Bednarek

Witaliśmy i żegnaliśmy kolejne dzieci, kolejnych rodziców, którzy przewijali się przez oddział… Czekaliśmy na naszą kolej. Do strachu o życie dziecka doszedł kolejny – czy będziemy mieć jak zapłacić za leczenie? To dzięki Wam i Waszym wpłatom nie musieliśmy się o to martwić. Dziękujemy Wam za to z całego serca.

22 października odbyła się operacja Gabrysi. Przebiegła pomyślnie! Po tygodniu córeczkę przeniesiono na oddział kardiologii. Jej stan poprawiał się z każdym dniem!

Gabrysia Bednarek

7 listopada wróciliśmy szczęśliwe z Gabrysia do domku. Wypis dostaliśmy z dnia na dzień:) Jesteśmy już razem w domu, w Polsce! ♥

Gabrysia jest dla nas wyjątkowym dzieckiem, ponieważ jej lewa komora serduszka nie rozwinęła się tak, jak powinna. Nasza kruszynka do końca życia będzie żyła tylko z połową serca, ale dzięki tak cudownym lekarzom jak profesor Edward Malec Gabrysia będzie żyć jak inne zdrowe dzieci. Wiemy, że będzie musiała przejść jeszcze dwie operacje (jedną do 6. miesiąca życia i drugą około 3. roku życia).

Gabrysia Bednarek

To nie koniec walki o życie Gabrysi, ale się nie poddamy! Dzięki takim wspaniałym wujkom i ciociom naszej córeczki, których znalazła tutaj, na Siepomaga, wierzymy, że wszystko będzie dobrze!
Dziękujemy Wam za wszystko i prosimy o dalsze modlitwy za naszą córeczkę.

Rodzice Gabrysi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 3 824 osoby
143 456 zł (101%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0004713 Gabrysia