Walka po operacji trwa. Proszę, pomóż mi ją wygrać

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 112 osób
63 960 zł (100,2%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Intensywna rehabilitacja w Paley European Institute

Kinga Kołakowska, 25 lat

Kętrzyn, warmińsko-mazurskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Rozpoczęcie: 5 Grudnia 2019
Zakończenie: 5 Marca 2020

Poprzednie zbiórki

127 724 zł (62,64%)
Operacja kości udowych w Paley European Institute

1 148

24.05.2019 - 10.09.2019

Operacja kości udowych w Paley European Institute

1 148

127 724 zł

24.05.2019 - 10.09.2019

09 Stycznia 2020, 15:10
Jedno marzenie Kingi...

4.02.2020 obchodzę swoje 25 urodziny i marzę w tym dniu o jednym, aby nazbierać  100% kwoty potrzebnej do ukończenia rehabilitacji. To będzie najlepszy prezent, o którym zawsze marzę. Nadal walczę o lepsze jutro, abym była samodzielna i abym w końcu mogła chodzić o własnych nogach.

Kinga Kołakowska

Rehabilitacja przynosi  każdego  dnia  efekty,  przez  które  mam  dalej  siłę  walczyć A  to  wszystko dzięki  wam   Dziękuję wszystkim darczyńcom,  na których mogę w tej trudnej dla mnie chwili polegać, za wsparcie i za każdą przekazaną złotówkę  nie  zwalniamy  tępa  idziemy  do  końca  razem  do  celu. 

Pozdrawiam Kinga

Witam drogich darczyńców ponownie. Mam na imię Kinga, mam 24 lata i mieszkam w Kętrzynie. Od urodzenia choruję na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. 16 września, dzięki Wam przeszłam pozytywnie zabieg obustronnej osteotomii derotacyjnej kości udowych...

Operacja ta była dla mnie ostatnią deską ratunku, ponieważ mimo wielu starań, dotychczasowe leczenie okazało się niewystarczające, a z upływem czasu mój stan zaczął się pogarszać. Panewki biodrowe były wysunięte o 90 stopni, przez co wykrzywiały całe moje ciało, a podniesione i wywinięte rzepki w kolanach powodowały opuchliznę i intensywny, ciągły ból. Moje stopy, biodra i kolana rozchodziły się do wewnątrz, a nie na zewnątrz, jak u każdego zdrowego człowieka, powodując brak równowagi ze względu na słabą siłe mięśni.

Kinga Kołakowska

12 października rozpoczęłam rehabilitację w Paley European Institute. Jednak okazało się, że będzie ona długotrwała i bardzo kosztowna, lecz jeżeli zaniedbam ten czas po operacji, stracę jedyną i niepowtarzalną szansę, by poruszać się o własnych nogach.

Niestety koszt turnusu przechodzi możliwości finansowe moje i mojej rodziny, dlatego po raz drugi proszę Państwa o pomoc. Muszę przejść tę drogę pełną wzlotów i upadków, bolesną rehabilitację, stawić czoła ograniczeniom, z którymi borykam się od zawsze.

Niestety, aby dojść do celu, potrzebuję Państwa wsparcia, bez niego utknę i stracę wszystko, co do tej pory wypracowałam i wywalczyłam, a kosztowało mnie to dużo wyrzeczeń, nerwów oraz wytrwałości. Bardzo marzę piąć się w dalszym ciągu na wyżyny, aby być całkowicie sprawną i samodzielną osobą. Proszę, pomóż mi spełnić moje marzenie.

Kocham świat i ludzi. Mimo swoich trudności z optymizmem patrzę w przyszłość. Chciałabym poznawać nowe osoby, podróżować po świecie. Wyjechać do większego miasta, z większymi możliwościami dla osób niepełnosprawnych. Chciałabym też kiedyś poczuć miłość bliskiej mi osoby, założyć  ciepły, rodzinny dom. Jak każdy, mam też wady. Za największą uważam swoją zbytnią wrażliwość – za szybko się wzruszam i zbyt emocjonalnie podchodzę do życia.

Nie wszystkie marzenia pewnie się spełnią, ale niczego tak nie pragnę, jak stanąć na własnych nogach, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Wierzę, że dobro, którym człowiek się dzieli z innymi, wraca ze zdwojoną siłą.

Z całego serca wszystkim przyszłym darczyńcom ogromnie dziękuję.

Kinga

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 112 osób
63 960 zł (100,2%)
Wesprzyj Wesprzyj