Dla Milenki

Rafał Ryś
organizator skarbonki
Milenka urodziła się ponad 3 lata temu, jako wcześniak. Lekarze zdiagnozowali u niej szereg chorób, które uniemożliwiają dziewczynce beztroskie dzieciństwo.

Milenka cierpi na epilepsję, czterokończynowe spastyczne dziecięce porażenie mózgowe. Zdiagnozowano u niej również Zespół Tourette’a, a także opóźnienie psychomotoryczne, zaburzenia mowy, alergię i kilka innych schorzeń.
 
Intensywna rehabilitacja jest dla dziewczynki szansą na uzyskanie poprawy jej stanu zdrowia. Choć Milenka nie mówi, to potrafi samodzielnie siedzieć. Porusza się na pupie lub turlając się. Podnosi się na czworaki, lecz nie czworakuje. Stoi samodzielnie, gdy chwyci się krzesła lub szafki. Trzymana za rączki potrafi chodzić. Na ostatnim turnusie zaczęła stawiać swoje pierwsze kroczki przy balkoniku. Rodzice robią, co mogą, żeby zapewnić jej choć kilka godzin rehabilitacji tygodniowo. Na konieczne wizyty u lekarzy, lekarstwa oraz dojazdy do specjalistów rodzice dziewczynki przeznaczają prawie cały swój dochód. Nie załamują się tym, bo wiedzą, że zdrowie ich córeczki jest najważniejsze. Chcieliby dla niej uczynić jeszcze więcej, ale czasem po prostu brakuje sił i możliwości.

Turnusy rehabilitacyjne, które dają najlepsze efekty, są niestety bardzo kosztowne. Każdy jeden to wielki krok na drodze Milenki do samodzielności, ale to także olbrzymie  wyzwanie finansowe dla rodziców dziewczynki. Z Waszą pomocą chcielibyśmy zebrać kwotę 4 000 złotych, które umożliwią Milence wyjazd na jeden z takich turnusów.

Rodzice będą wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą, kwotę wsparcia, która umożliwi wyjazd ich córce.  

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Anonimowy Pomagacz

2 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Rafał Ryś
Milena Moćko
Osiągnąć więcej
10%
32 zł Wsparły 4 osoby CEL: 300 ZŁ