Odnalazł rodziców i bezwarunkową miłość! Bez pomocy czeka go amputacja!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 10 057 osób
511 935 zł (100,71%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Operacja wydłużenia lewej nogi w Paley European Institute

Dominik Woźniak , 3 latka

Warszawa, mazowieckie

Niedorozwój nogi lewej

Rozpoczęcie: 13 Stycznia 2020

01 Czerwca 2020, 09:03
Coś specjalnego dla Dominika

Dominik Woźniak

Wyjątkowy Dzień Dziecka w Radiu RSC!

Już w najbliższy poniedziałek między 16.00 a 19.00, będziemy grać dla wyjątkowego trzylatka-Dominika, który odnalazł kochający dom, a teraz wspólnie z rodzicami walczy o powrót do zdrowia.

Naszą akcję będziecie mogli obserwować na żywo w mediach społecznościowych oraz usłyszeć na 88'6 fm.

Bądźcie z nami, otwórzmy serca dla Dominika!

Dominik Woźniak

Pokaż wszystkie aktualizacje

20 Maja 2020, 11:45
UWAGA❗️Potrzebna pełna mobilizacja – operacja już w sierpniu❗️

"Błagamy – pomóżcie nam! Operacja nóżki Dominika już w sierpniu!".

Taką wiadomość przysłali rodzice Dominika, którzy doskonale wiedzą, że to dla niego jedyna szansa! Czas biegnie nieubłaganie, dlatego prosimy o pomoc w udostępnianiu zbiórki!

Dzisiaj prosi sam Dominik, który jest już dużym chłopcem i chciałby zacząć normalnie żyć... Lekarze mówią, że nie można już dłużej czekać!

Dominik Woźniak

Wciąż brakuje  268 471 zł, by operacja nóżki doszła do skutku! 

Obecnie różnica w długości nóżek wynosi 16 cm, ale to cały czas się zmienia. Jeśli Dominik nie podda się operacjom wydłużania kości, w przyszłości różnica ta może wynosić ponad 30 cm! Dominik wyląduje na wózku inwalidzkim!

Błagamy Was o szansę dla naszego synka! 

Dominik Woźniak

12 Lutego 2020, 10:42
Dzisiaj prosimy o udostępnienia❗️ Sprawmy cud dla Dominika

❌ Uwaga‼️
Pilna zbiórka dla wyjątkowego chłopca!

Odebrany rodzicom, trafił do rodziny zastępczej. Lekarze chcieli amputować jego nóżkę…

Wspaniali ludzie odmienili jego podły los – dzięki nim Dominik ma dzisiaj mamę i tatę, którzy heroicznie o niego walczą!

Potrzebna jest bardzo pilna i skomplikowana operacja, by chłopiec mógł jeszcze kiedyś normalnie chodzić, by nie stracił swojej nóżki!

Dominik Woźniak

Takie dzieci jak Dominik wyjątkowo potrzebują ciepła i pomocy! Pomóżmy! Udostępniajmy, gdzie tylko się da, tak by o tej zbiórce dowiedziała się cała Polska!

Musi się udać❗️

Pierwsze spojrzenie i wszystkie pytania zniknęły… Dla nas to była miłość od pierwszego wejrzenia, dla Dominika drugie podejście – druga szansa, by być kochanym...

Chore dzieci potrzebują mamy i taty, by mogły być dzielne, by mogły walczyć i nie czuć się w tej walce same. Nasz synek już raz został sam, porzucony przez najbliższych, zapomniany przez tych, którzy powinni kochać bezwarunkowo i zawsze…

Dominik Woźniak

Dominik urodziła się z bardzo zdeformowaną nóżką i nikt na niego specjalnie nie czekał. Krótko po narodzinach trafił do tymczasowej rodziny zastępczej. Następnym etapem byłby dom dziecka, gdyby nasze losy się nie skrzyżowały.

Dominik czekał na kogoś, kto bezwarunkowo go pokocha. Pytanie było konkretne – 2,5-letni chory chłopiec, który być może, nigdy nie będzie normalnie chodził  – tak albo nie… Decyzja dla nas mogła być tylko jedna! Tak staliśmy się rodzicami adopcyjnymi wspaniałego chłopca, który teraz tak bardzo potrzebuje pomocy!

Z chwilą, kiedy go pokochaliśmy, wiedzieliśmy, że to rodzicielstwo będzie ogromnym wyzwaniem. Musimy pomóc naszemu synkowi, musimy ocalić go przed kalectwem, by jego życie wreszcie stało się bajką, na jaką zasługuje każde dziecko! Szaleństwo i radość, że mamy siebie, zmieniło się w determinację i upór, żeby Dominik mógł normalnie żyć

Obecnie różnica w długości nóżek wynosi 16 cm, ale to cały czas się zmienia. Jeśli Dominik nie podda się operacjom wydłużania kości, w przyszłości różnica ta może wynosić ponad 30 cm. Obecnie nasz synek porusza się dzięki protezie, która co jakiś czas wymaga wymiany. Nieprawidłowo wykształcone stawy i kości już dziś uniemożliwiają mu wykonywanie wielu czynności, które nie sprawiają trudności jego rówieśnikom. Tak jak każdy rodzic pragniemy dla naszego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Dr Paley z USA daje nam ogromną nadzieję, że tak się stanie.

Przed nami ogromne wyzwanie – musimy zebrać astronomiczną kwotę pieniędzy, by zagwarantować naszemu synkowi normalną przyszłość. Jednocześnie musimy walczyć o teraźniejszość, by zyskać jego pełne zaufanie, akceptacje i poczucie bezpieczeństwa.

Operacji, o których mówił nam dr Paley, będzie zdecydowanie mniej, niż sugerowali ortopedzi w Polsce, ale nie unikniemy bólu, rehabilitacji i wielu tygodni w szpitalach. Dla dziecka, które od początku żyje w kochającej rodzinie, taki ciężar jest do uniesienia. Dla Dominika, który dopiero zaznał, co to znaczy miłość rodziców, jest to trauma nie od udźwignięcia. 

Dominik Woźniak

Psychika Dominika jest równie ważna, o ile nie ważniejsza co jego pełnosprawność, dlatego musimy się na niej wyjątkowo mocno skupić.

Prosimy Was o pomoc w walce. Nasza sytuacja finansowa nie pozwala na samodzielne pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, a przed nami kilka kosztownych i bardzo bolesnych operacji. Już pierwsza z nich, która obejmuje rekonstrukcję trzech stawów to koszt około 500 tysięcy złotych! 

Prosimy, pomóżcie nam stworzyć nowy, piękniejszy świat, dla naszego synka, który od urodzenia chciał być kochany. Teraz miłości ma pod dostatkiem, ale potrzebuje też Waszej pomocy, by walczyć o nóżkę, na której nasz synek musi przejść całe swoje życie!

Rodzice

–––––––––––––––––––

Wspieraj Dominika na AUKCJACH –> KLIK

Dominik Woźniak

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 10 057 osób
511 935 zł (100,71%)
Wesprzyj Wesprzyj