Zbiórka na utrzymanie Domu Rodzinnego

Malgorzata Grunduls
organizator skarbonki

Niepełnoprawni, Niewinni, Niesamodzielni - a jednak LUDZIE, którzy za chwilę stracą Dom

Malgorzata Grunduls

Sieroty. Jest ich ośmioro: Maciek, Ania, Bożena, Lidka, Henryk, Małgosia, Krysia i Agata. Nasi koledzy ze Stowarzyszenia odnaleźli ich 28 lat temu. Byli wtedy sami, bezradni, narażeni na wszelkie zło tego świata, każdy z inną lecz niestety trudną historią rodzinną. I tak z pomocą Stowarzyszenia powstał Dom Rodzinny, gdzie każdego dnia przy wsparciu terapeutów mieszkańcy prowadzą swoje codzienne życie starzejąc sie razem.

Nie znają się na zegarku i nominałach pieniądza ale potrafią zmieniać świat na lepszy. Żyją z całego serca, szczerzy i otwarci na ludzi. Potrafią cieżko pracować i odpoczywać, współczuć i okazywać radość, mówić przepraszam i dziękuję. Możemy się od nich wiele nauczyć.

Malgorzata Grunduls

Rodziny z Osobami niepełnosprawnymi intelektualnie są wśród nas. Bardzo blisko. A co jeśli NIE MA najbliższych? 

ONI nigdy nie będą w stanie utrzymać się sami. Bez pomocy polegną. Brak pieniędzy na Dom Rodzinny może znowu pozbawić ich dachu mad głową – ich jedynego od 28 lat miejsca na ziemi.

Malgorzata Grunduls

Zbieramy środki na utrzymanie Domu Rodzinnego do końca roku 2020. Jest to kwota 210 000 zł czyli 35 000 zł miesięcznie. To koszt wynajmu nieruchomości, prac konserwatorskich, mediów i innych opłat stałych oraz praca trzech terapeutów dyżurujących 24h na dobę.

Utraciliśmy dotację ponieważ dom nie jest własnością Stowarzyszenia. Na cito potrzebujemy nowego lokalu. Jednocześnie poszukujemy instytucji publicznch, fundacji, partnerów, którzy zechcą  dofinansować Dom i wspomóc jego działanie.

Pomóżcie przetrwać tej Rodzinie wpłacając darowiznę! Darczyńców zapraszamy serdecznie do kontaktu ze Stowarzyszeniem i wpisania się do Kroniki Domu Rodzinnego.

Kontakt

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Ania

50 zł

Asia

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

4%
8 745 zł Wsparły 104 osoby CEL: 210 000 ZŁ
Wesprzyj