Drabina Rozwoju symbolizuje pokonywanie kolejnych progów, poziomów, barier w rozwoju człowieka. Wspinanie się po szczeblach jak każdy proces wymaga wysiłku, jednak w efekcie uczymy się sztuki odnajdywania własnej drogi rozwoju. Owocuje to głębszym poznaniem siebie oraz odkryciem drzemiących w nas możliwości. Nasze działania dają ludziom szansę na rozwój emocjonalny i poznawczy. Nasze projekty łączą wiedzę z zakresu psychologii, edukacji oraz nowoczesnych technologii.
Od ponad 15 lat opracowujemy i wdrażamy nowatorskie rozwiązania z zakresu edukacji i kultury oraz programy pomocy i wsparcia psychologicznego skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Od początku powstania Fundacji wspieramy kobiety w przezwyciężaniu problemów związanych z pełnieniem różnych ról osobistych, zawodowych i społecznych. Zrealizowaliśmy wiele projektów i kampanii skierowanych do kobiet i z myślą o kobietach m.in. „Drabina Rozwoju Kobiet”, „Przepis na udaną rodzinę”, Kampania społeczna „Zawsze jest jakieś wyjście” z ogólnopolskim telefonem zaufania.
Obecnie dostrzegamy, że wybuch pandemii radykalnie zmienił zarówno nasze życie osobiste i rodzinne jak i model pracy. Ta sytuacja wpływa na zdrowie fizyczne, psychiczne, poczucie niepewności i izolacji, a także zatarcie granic między godzinami pracy a życiem prywatnym. Z licznych badań wynika, że negatywne skutki obecnej sytuacji w znacznie większym stopniu odczuwają kobiety, które doświadczają większego obciążenia, łącząc obowiązki zawodowe z domowymi i opiekuńczymi. Brak kontaktu osobistego ze znajomymi, izolowanie się od świata zewnętrznego wpływa na nasze samopoczucie. Napięcie i brak poczucia bezpieczeństwa powoduje, że często działamy emocjonalnie. To wszystko powoduje permanentny stres i duże obciążenie psychiczne. Pandemia może potrwać kilkanaście miesięcy, ale jej skutki będą odczuwalne nawet przez kolejne lata.
SKUTKI PANDEMII możemy podzielić na różne obszary, które wymagają wsparcia:
· pogorszenie statusu materialnego - badania pokazują, że podczas pandemii 19,3% kobiet ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań,
· wzrost doświadczania przemocy - dane m.in Centrum Praw Kobiet potwierdzają, że podczas kwarantanny o 50 % wzrosła liczba przypadków przemocy uwarunkowanej płcią.
· Kryzysy psychiczne – według raportu z badań „Szczęście i Kobiecość w czasie zmian”
(Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.) więcej niż 1/3 Polek odczuwa poważaną stratę emocjonalną związana z pandemią. Nieprzewidywalność życia i nagle wykształcona świadomość ograniczonego wpływu na to, co ono niesie są dla wielu trudne do zniesienia
Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebie uruchomienia pomocy psychologicznej podpisaliśmy umowę Partnerską z firmą ENEA S.A., w ramach której za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl chcemy zbierać fundusze na bezpłatną pomoc psychologiczną .
8 marca rozpoczynamy bezpłatną pomoc psychologiczną dla kobiet, które potrzebują wsparcia.
