Kilometry dla Kuby

druzyna_bss
organizator skarbonki

To już kolejny nasz łodzki maraton. Aby tradycji stało się zadość, także w tym roku postnowiliśmy załozyć zbiórkę na rzecz podopiecznego Fundacji "Dbam o Zdrowie". Pobiegniemy dla Jakuba Rutkowskiego ze Zgierza.

Jakub jest studentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Inżynierii i Bezpieczeństwa Pracy. Niestety obecnie nie uczęszcza na zajęcia z powodu złego stanu zdrowia. Choruje od 10 roku życia. Początkowo była to tylko epilepsja, lecz kilka lat temu stan chłopaka zaczął się gwałtownie pogarszać. Po szeregu badań stwierdzono u niego stwardnienie rozsiane, co dla niego samego i rodziny było ogromnym szokiem. Po roku leczenia nie było widać żądnej poprawy zdrowia. To skłoniło rodziców do kompleksowego ponownego zdiagnozowania objawów. Po przeprowadzeniu nowych badań okazało się, że SM było złą diagnozą, a Kuba choruje na neuroboreliozę. Choć to choroba bardzo ciężka i często towarzyszą jej powikłania, jest możliwa do wyleczenia. Leczenie według nowych standardów jest niestety bardzo kosztowne – leki Kuby to koszt ok. 700 zł miesięcznie. Rodzina utrzymuje się wyłącznie z wynagrodzenia mamy, gdyż w grudniu u ojca chłopka zdiagnozowano nowotwór i przebywa on na bezpłatnym urlopie. Zebrane środki pomogą w wykupieniu leków i odciążą budżet rodziny.

Zachęcamy do wpłat i kibicowania nam podczas biegu 19 kwietnia!

Pozdrawiamy,

Drużyna BSS

Wsparli

700 zł

Anonimowy Pomagacz

590 zł

druzyna_bss

Przekazujemy środki zebrane do puszek w BSS, PGF oraz podczas łódzkiego Maratonu.
200 zł

Anonimowy Pomagacz

Powodzenia Dzielna Drużyno! Wszystkim życzę satysfakcjonujących rezultatów, ale przede wszystkim radości z biegania i pomagania. Do zobaczenia na trasie! Jacek
200 zł

Anonimowy Pomagacz

Z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.
10 zł

Anonimowy Pomagacz

Na dobry początek:) Życzę powodzenia i wytrwałości w gromadzeniu środków dla Kuby!
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
170%
1 700 zł Wsparło 5 osób CEL: 1 000 ZŁ