Fundacja Anny Wierskiej DAR SZPIKU

Fundacja Anny Wierskiej DAR SZPIKU

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Głównym założeniem naszej obecności jest promocja aktywnego trybu życia – biegania, jako najlepszego sposobu na zachowanie sił witalnych i zdrowia.

Zapewniamy obywatelom dostęp do informacji dotyczących profilaktyki i diagnozowania chorób nowotworowych.

Propagujemy ideę pozyskiwania dawców szpiku.

Drużyna Szpiku to grupa ludzi, którzy wiedzą i chcą pomagać. Zakładając czerwoną koszulkę odpowiadają na wołanie chorych Podziel się życiem. To konkretne zadanie, ale także odpowiedzialność za rozbudzoną nadzieję, dla osób umierających jest to niejednokrotnie ostatnia deska ratunku.

Wiemy, że samo bieganie w koszulkach nie wystarczy, trzeba czasu i pracy, ale przede wszystkim ludzi, którzy zechcą zobaczyć drugiego człowieka.

Poprzez naszą aktywność chcemy nieść pomoc i nadzieję tym wszystkim, którzy przerażeni i osamotnieni znaleźli się w "krainie nowotworów". A tam bez wsparcia i życzliwości trudno jest walczyć, a jeszcze trudniej wygrać.
 
Wyjątkowość Drużyny Szpiku polega na różnorodności, wnosimy do niej to co mamy najpiękniejszego, co umiemy, robimy i lubimy. Dzielimy się sobą, naszymi zdolnościami, talentami i umiejętnościami, ale także otwartością, wrażliwością i ową gotowością.

Mamy nadzieję, że uda nam się uratować choć jedno ludzkie życie, a w niejednym sercu rozpalić ogień wiary, że pomoc dla niego na pewno się znajdzie.