Dom Samotnej Matki Monar-Markot

Dom Samotnej Matki Monar-Markot

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, dolnośląskie

Nasz Dom mieści się w starym budynku w Ścinawie, przy ul. Mickiewicza 38. Ze względu na słabą kondycję stropu, przez źle wykonane remonty w minionych latach, podopieczne wraz z dziećmi zostały przeprowadzone do innego Domu Stowarzyszenia Monar . By zapewnić im 100% bezpieczeństwa, a w budynku przy Mickiewicza 38 rozpoczęliśmy prace remontowo-budowlane, by jak najszybciej rozwiązać tę krytyczną sytuację.

Chcąc obniżyć koszty, większość prac remontowo-budowlanych wykonujemy we własnym zakresie, gdyż kierownik tej placówki posiada wieloletnie doświadczenie w budownictwie i tego typu przedsięwzięciach. Pomagają rodziny, przyjaciele, wolontariusze, każdy, kto chce  dołożyć swoją cegiełkę w odbudowie tego pięknego i jakże potrzebnego miejsca.

Zakończenie remontu i wyposażenie wymaga nakładu w wysokości 100 000 zł. Przede wszystkim brakuje nam materiałów budowlanych potrzebnych do zakończenia trwających prac oraz przeprowadzenia kolejnych. 

 Dotychczas została częściowo wymieniona wewnętrzna instalacja elektryczna, częściowo zmodernizowana instalacja wodna i ciepłownicza, wykonano częściowy remont kilku pokoi mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Ponadto dokonano całkowitego zerwania podłogi w jednym z pomieszczeń – drewniana konstrukcja wspierająca groziła zapadnięciem. Wykonamy nowe podłoże ze zbrojonego betonu dodatkowo ocieplonego styropianem. Chcemy dostosować kuchnię, łazienki i inne pomieszczenia gospodarcze do użyteczności, ponadto wyremontować bawialnie dla dzieci i pokoje mieszkalne. Zakres prac jak i  potrzeby są ogromne i nie jesteśmy w stanie wszystkiego wymienić w tych kilku zdaniach, jednak wierzymy, że z Państwa pomocą jesteśmy w stanie zrealizować nadrzędny cel, jakim jest ponowne otwarcie Naszego Domu i powrót Naszych Podopiecznych.

Pomogli

Ładuję...