Dajmy dzieciom z Tanzanii dach nad głową

Tanzania
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Zapewnieie dachu nad głową dla rodzin żyjących w skrajnym ubóstwie

Zgłaszający zbiórkę: STOWARZYSZENIE TO HELP AFRICA
Tanzania
Warszawa, mazowieckie
Brak dachu nad głową
Rozpoczęcie: 4 Kwietnia 2018
Zakończenie: 6 Kwietnia 2018

Rezultat zbiórki

Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wsparli projekt. To była bardzo wyjątkowa zbiórka, która trwała zaledwie kilka dni. Byłam i nadal jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej błyskawicznej reakcji. DZIĘKUJĘ!!! TO BYŁO NIESAMOWITE!!! To dzięki Waszej empatii i wrażliwości udało się pomóc tak bardzo potrzebującym rodzinom. 


Żeby uzmysłowić Wam wagę problemu chciałabym opisać sytuację i determinację rodzin, którym  pomogliście. Obie rodziny objęte są programem adopcji na odległość i co miesiąc dostają jedzenie. Wiem, że jest im bardzo ciężko i każdy kilogram polenty ( ich głównego pozywienia) jest bardzo istotny.  Rodziny poprosiły o wstrzymanie pomocy w dożywianiu na kilka miesięcy  i przekazanie tych środków na budowę domów. Tego chyba nie trzeba już komentować… determinacja była ogromna. Dlatego też zdecydowałam się na zbiórkę na portalu Siepomaga i ta zbiórka to prawdziwy sukces!!! 


Szczęścia tych rodzin nie da się opisać…
Budowa trwała jakiś czas, gdyż zastała nas pora deszczowa i problemy z dostępnością drewna i liści palmy kokosowej, z której skonstruowany jest dach. Dziś rodziny mają swoje własne „cztery kąty” które możecie obejrzeć na zdjęciu. 


Przesyłam gorące podziękowania od rodzin, dla których to była kwestia „być albo nie być”.

Tanzania

Opis zbiórki

Ta historia ma miejsce w Tanzanii. To dramatycznie trudna sytuacja dwóch rodzin, którym pora deszczowa zabiera dach nad głową. Codziennie po kawałku. To historia dzieci, które śpią na klepisku - mokrym klepisku, a po dziurawych ścianach deszcz strużkami wpływa do środka. Spanie na klepisku nie stanowi tu tragedii, jeśli woda nie przedostaje się do środka. Teraz jest inaczej. W czasie mojego pobytu, wiatr i deszcz zniszczył schronienie nad głową tych rodzin. Trudno na to patrzeć.

? Rodzina 1

Przedstwię Wam Pendo. To mama 4 dzieci. Mieszka w tym domu z mężem, siostrą Sofią i jej dwójką dzieci. W sumie 3 osoby dorosłe i 6-cioro dzieci.

Tanzania

Tanzania

Byłam świadkiem, kiedy wiatr zabrał tej rodzinie poczucie bezpieczeństwa.

Tanzania

Tak wygląda ich sypialnia, po przejściu burzy. Ściana główna zapadła się do środka. Muszą jednak tam spać, bo innego miejsca nie ma. 

Tanzania

Wyrzuciliśmy glinę na zewnątrz i założyliśmy plandekę, ale to wiele nie zmienia. To tymczasowe rozwiązanie.

Tanzania

? Rodzina 2

Druga rodzina to 2 kobiety samotnie wychowujące dzieci.  Babcia, wychowująca swoją wnuczkę Fatumę (rodzice dziewczynki umarli) i jej córka samotnie wychowująca 2-letnią dziewczynkę o imieniu Mahidia. Nie radzą sobie. Tam życie samotnej kobiety jest bardzo trudne, niewyobrażalnie trudne...

Co miesiąc kupuję jedzenie dla dziewczynek. Kiedy je poznałam, Mahidia była niedożywiona. (9-cio miesięczna dziewczynka miała wagę 4-miesięcznego dziecka!). Dziś już jest dużo lepiej. Kobiety są jednak w stanie zrezygnować z dożywiania przez 6 miesięcy na rzecz wybudowania domu. To ich wybór, ale ja nie mam sumienia tego zrobić...

Na zdjęciu rodzinka, którą opisuję:

Tanzania

I ich dom... dziurawy z każdej strony.Tanzania

Tanzania

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy początek pory deszczowej. To nie wróży niczego dobrego.

Koszt jednego domu to wydatek rzędu 750 zł.

Mam ogromną nadzieję, że przy Państwa pomocy jesteśmy w stanie dać tym dzieciom poczucie bezpieczeństwa, jakim jest dach nad głową.

To nie będzie lususowy dom.  Wystarczy na 4-5 lat, bo taka jest żywotność domów z gałezi, gliny i liści palmy, ale dla nich to na chwilę obecną najważniejsza rzecz w życiu.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki