Edukacja kenijskich dzieci z wioski Laare

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 19 osób
1 021 zł (10,21%)

Rozpoczęcie: 15 Kwietnia 2010
Zakończenie: 23 Lutego 2011

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie projektu Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro: Edukacja kenijskich dzieci z wioski Laare. Zebrana kwota w całości została przeznaczona na kontynuację remontu szkoły w wiosce Laare.

Potrzeby placówki są ogromne. Liczy się każda przysłowiowa „złotówka”. Nasza Fundacja objęła pomocą edukacyjną ponad 160 osób. Dzieci ciągle przybywa, co wiąże się ze zwiększonymi kosztami bytowymi szkoły w Kenii.

Dzięki Waszym otwartym sercom dzieci z Afryki mogą mieć dostęp do edukacji, która jest przepustką do lepszego życia w przyszłości.

List od s. Alicji z Laare z podziękowaniem dla Darczyńców

"Kochani!

Wrocilam do domu, do moich dzieci, do ubogich, do wioski, która przywitała mnie z taka radością jak jedna spośród tego plemienia. Cieszę się z każdego nowego dnia na tym moim Czarnym Ladzie i tak sobie myślę, ze Pan Bóg pozwolił mi urodzić się w Polsce, bym miała najwspanialsza rodzinę pod słońcem i mogła spotkać tylu cudownych i bezinteresownych ludzi w moim życiu, ale obdarzył mnie sercem afrykańskim, bym tam poczuła się kiedyś jedna z nich i bym mogła razem z nimi dźwigać problemy i cierpienia Trzeciego Świata. To jest tajemnica Bożego powołania, za która nieustanie dziękuję Jemu samemu! W Jego planach były tez wszystkie nasze spotkania podczas mojego wakacyjnego wyjazdu do Polski i za to również Bogu niech będą dzięki!

Nie sposób wyrazić radości i wdzięczności jaka wypełnia moje serce po pobycie w ojczyźnie. Każdy dzień dodawał mi nadziei, ze misja w Laare ma sens i jest pragnieniem Bożego serca. Łatwo nie jest, to prawda, ale Wasze szczere zaangażowanie i otwarta i bezinteresowna pomoc była dla mnie dowodem na konkretne, pełne miłości działanie Opatrzności Bożej. Dlatego modle się razem z ks. Orione za każdego dobrodzieja, przyjaciela naszej misji i w ten sposób chce podziękować za pomoc, przede wszystkim te duchowa, za modlitwę, za każde cieple słowo, troskę o wasze dzieci, ale i za te materialna, za finansowe wsparcie, bez którego tutaj nie udałoby nam się pomoc tak dużej liczbie tych najuboższych i bezbronnych. (...)

Z darem modlitwy i z wdzięcznością pozostaję

S.M. Alicja"

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 19 osób
1 021 zł (10,21%)