Zbiórka archiwalna
This page may contain outdated information about the Needy
Go to the current cause
Show Hide

20. Finał WOŚP

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,238 people
51,407.88 zł (51.4%)

WOŚP

Warszawa, mazowieckie

Started: 08 December 2011
Ends: 31 January 2012

Kolejny raz udało się nam wspólnie rozgrzać internetowy licznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do czerwoności, który wskazał ponad 50 000 złotych! Podziękowania dla wszystkich od Jurka Owsiaka.
 

Akcja trwała od 10 grudnia 2011r. do 31 stycznia 2012r. Łącznie Pomagacze zorganizowali 51 zbiórek, do których dorzuciło się 1 238 osób. W dniu Finału, 8 stycznia, aż 85 749 internautów surfowało po stronach zbiórek na Siepomaga. Dwa razy więcej osób wpłacało na zbiórki niż indywidualnie - nic dziwnego - było z czego wybierać. Zbiórki organizowały osoby prywatne, a także portale, banki, firmy, sztab. Najwięcej zbiórek przeprowadziły portale internetowe - 53% wszystkich zbiórek, które zebrały łącznie 72% całej kwoty przypadającej na zbiórki.

Aktywność osób, które wsparły WOŚP różnicowała się pod względem województw, co przedstawia poniższa mapa.

WOŚP

Największe kwoty zebrały serwisy (Pajac.pl i Demotywatory.pl), które przeprowadziły akcje towarzyszące zbiórkom. Polegały one na zaangażowaniu użytkowników w akcję poprzez zobowiązanie Organizatorów do przekazania środków na zbiórkę.WOŚP

Pod względem ilości wpłat największym zaangażowaniem wykazały się szafiarki z portalu Szafa.pl, za nimi uplasował się mBank. Średnia wpłata na WOŚP wyniosła ogólnie 41,52 zł, czyli była prawie dwa razy wyższa niż rok temu. Największe jednorazowe kwoty były wpłacane na seriwsy, które zebrały najwięcej.

Komentarze przy zbiórkach i wpłatach, a także przekazywanie informacji dalej pozwoliło zaangażować całą Polskę w pomaganie. Zwłaszcza ci, którzy tego dnia nie mogli wyjść z domu, a mieli dostęp do Internetu, docenili możliwość wsparcia 20.Finału przez Internet. Dzięki tak ogromnej armii pozytywnych, pełnych dobroci osób, udało się zebrać tak dużą kwotę, dzięki której wcześniaki otrzymają nowoczesny sprzęt ratujący życie, a kobiety w ciąży chorujące na cukrzycę będą mogły bezpłatnie wypożyczyć pompy insulinowe.

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 1,238 people
51,407.88 zł (51.4%)